Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lokvenc musí na operaci, půl roku si nezahraje

Sport

  14:35
SALCBURK - Operace křížového vazu čeká v pátek českého fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence. Po ní ho čeká zhruba půlroční pauza, což ohrožuje jeho případnou účast na mistrovství světa, pokud se na ně Češi probojují.

Vratislav Lokvenc foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Lokvenc si na úterním tréninku Salcburku před přípravným utkáním proti Seekirchenu obnovil zranění kolena. Dnes o tom informovala rakouská agentura APA.

Dvaatřicetiletý útočník se přitom právě doléčoval ze zranění kolena, jež utrpěl na začátku sezony. Trenér Karel Brückner dokonce mluvil o tom, že by Lokvence teoreticky mohl dodatečně nominovat na barážové duely s Norskem, sám hráč se však ještě na návrat necítil. Nyní musí čelit půlroční pauze, což postihlo i jeho reprezentačního kolegu Jana Kollera, jenž byl operován před měsícem. Mistrovství světa v Německu, na něž se Češi snaží bez obou vysokých útočníků kvalifikovat, začíná 9. června.

Lokvence více než nadcházející operace a další náročná rehabilitace mrzí, že to vše mohl mít už dávno za sebou. "Kdyby se už dávno přistoupilo k operaci, mohl jsem na tom být jako Honza Koller - rehabilitovat a třeba už v zimě začít trénovat. Takto se začíná všechno oddalovat, ztratil jsem více než dva měsíce," řekl fotbalista.

Honzo, drž mi místo
Akutní problémy s pravým kolenem měl Lokvenc od 27. července a dnes se v přípravě proti Seekirchenu měl vrátit do sestavy. "Snažili jsme se dlouho to zranění léčit konzervativní cestou, zpevnit svalstvo a stabilizovat koleno. Ale neklaplo to. V pátek budu Lokvencovi operovat křížový vaz, očekávám další pauzu v délce zhruba šesti měsíců," uvedl týmový lékař Peter Lechenauer, jenž je podle agentury APA uznávaným mezinárodním odborníkem na klouby.

"Operovat mě bude náš klubový doktor, má s tím velké zkušenosti. Operoval už řadu fotbalistů a také třeba lyžařů," potvrdil Lokvenc, který se bude snažit začít rychle s rehabilitací. "Okamžitě jdu volat Honzovi Kollerovi, aby mi držel v Regensburgu místo," vtipkoval útočník, který teď bude počítat každý den, aby případně stihl mistrovství světa. "U každého se to hojí různě. Prý byli fotbalisté, kteří za pět měsíců hráli, ale trvá to i déle," řekl.

Devětašedesátinásobný reprezentant podepsal v ambiciózním rakouském klubu před sezonou tříletou smlouvu. Měl být jedním z největších trumfů trenéra Kurta Jary, s nímž se znal z někdejšího angažmá v Kaiserslauternu, ale místo toho nastoupil jen ke čtyřem ligovým zápasům.

"Je to těžká rána, protože jsme s Lokvencem a jeho kvalitami napevno ještě v tomto roce počítali. Loki má ale u nás perspektivu, nyní potřebuje podporu nás všech," uvedl Jara.

Autor: