Neděle 20. června 2021svátek má Květa 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Maminka má vždy pravdu. Ragbista hlásí expresní návrat po zlomenině díky mléku

Joe Marler. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Joe Marler. | foto: Reprofoto

PRAHA Šestadvacetiletý Joe Marler se ve čtvrtek vrátil do tréninkového procesu anglické reprezentace. Na tom byl nebylo nic podivného a zajímavého, pokud by se tak ale nestalo pouhý měsíc po zlomenině nohy.

Už dnes startuje slavný ragbyový Pohár šesti národů (Six Nations Championship) a v sestavě Anglie, která obhajuje titul z loňského roku nebude chybět ani Joe Marler, hrající na pozici pilíře.

„Proč jsem tak rychle zpátky? Protože jsem nedal jen na rady od lékařů, ale poslechl jsem maminku a pil denně dva litry mléka,“ prozradil britským novinářům 130kilový pořízek, který patří mezi klíčové hráče Albionu.

Ten se odpoledne utká v prvním zápas Poháru šesti národu s velkým kontinentálním rivalem z Francie. Když se tak stalo v základní skupině šampionátu loni, slavili Angličané vítězství 31-21.

Joe Marler.

Joe Marler.

Tehdy byl Marler pouze mezi náhradníky. Nyní se – i s ohledem na zranění další opory na této pozici Maka Vunipoly – objeví v základní sestavě.

„Maminka mi vždycky říkala, jak je mléko zdravé, ale člověk nevěří, dokud to opravdu nevyzkouší tak, jako já nyní při léčení zlomeniny nohy,“ dodal s úsměvem britský tvrďák, kterému pomáhal také fyzioterapeut Phil Pask. Nyní pevnost jeho nohy otestuje mimo jiné francouzský obr Uini Atonio (197 cm a 160 kg).

Mimochodem, zlomeninu nohy mu lékaři diagnostikovali 11. ledna. A podle úvodních prognóz měl být mimo hru až do března, což mělo znamenat, že začátek Six Nations bude sledovat jen v televizi.

Než se do léčby vložila Marlerova maminka...

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...