Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Maminka má vždy pravdu. Ragbista hlásí expresní návrat po zlomenině díky mléku

Joe Marler. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Joe Marler. | foto: Reprofoto

PRAHA Šestadvacetiletý Joe Marler se ve čtvrtek vrátil do tréninkového procesu anglické reprezentace. Na tom byl nebylo nic podivného a zajímavého, pokud by se tak ale nestalo pouhý měsíc po zlomenině nohy.

Už dnes startuje slavný ragbyový Pohár šesti národů (Six Nations Championship) a v sestavě Anglie, která obhajuje titul z loňského roku nebude chybět ani Joe Marler, hrající na pozici pilíře.

„Proč jsem tak rychle zpátky? Protože jsem nedal jen na rady od lékařů, ale poslechl jsem maminku a pil denně dva litry mléka,“ prozradil britským novinářům 130kilový pořízek, který patří mezi klíčové hráče Albionu.

Ten se odpoledne utká v prvním zápas Poháru šesti národu s velkým kontinentálním rivalem z Francie. Když se tak stalo v základní skupině šampionátu loni, slavili Angličané vítězství 31-21.

Joe Marler.

Joe Marler.

Tehdy byl Marler pouze mezi náhradníky. Nyní se – i s ohledem na zranění další opory na této pozici Maka Vunipoly – objeví v základní sestavě.

„Maminka mi vždycky říkala, jak je mléko zdravé, ale člověk nevěří, dokud to opravdu nevyzkouší tak, jako já nyní při léčení zlomeniny nohy,“ dodal s úsměvem britský tvrďák, kterému pomáhal také fyzioterapeut Phil Pask. Nyní pevnost jeho nohy otestuje mimo jiné francouzský obr Uini Atonio (197 cm a 160 kg).

Mimochodem, zlomeninu nohy mu lékaři diagnostikovali 11. ledna. A podle úvodních prognóz měl být mimo hru až do března, což mělo znamenat, že začátek Six Nations bude sledovat jen v televizi.

Než se do léčby vložila Marlerova maminka...

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, říká klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS: Čím umí zaujmout obři SUV

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tahle dvě auta patří k největším SUV na trhu, delší je pouze Rolls-Royce Cullinan. Zatímco Mercedes má ve třídě obřích...

Pokus, na který se zapomnělo. Z rybky z PET lahve je kapitální sumec albín

Petr Fišer se zlatým sumcem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Před čtrnácti lety vypustil Petr Fišer do nádrže ve Svatém Jiří u Chocně malou zlatou rybku.Teď je z ní 152 centimetrů...