Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sáblíková zřejmě na LOH závodit na kole nebude

Sport

  14:44aktualizováno  15:53
HEERENVEEN (Nizozemsko) - Zvažovaná účast rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na letní olympiádě v Londýně v cyklistice zřejmě definitivně padá. Vyplývá to ze slov Sáblíkové a jejího trenéra Petra Nováka na mistrovství světa v rychlobruslení v nizozemském Heerenveenu. Rozhodnutí o její účasti na hrách i o dalším působení v cyklistice bude oznámeno v úterý na tiskové konferenci.

Rychlobruslařká hvězda Martina Sablíková a její trenér Petr Novák foto: ČTK

"Já to nechám až na tiskovou konferenci do Prahy... Teď si tady budu užívat toho úspěchu Martiny. A v úterý se trošičku třeba budu i zlobit, protože když jsem si přečetl návrh silniční komise a pak vyjádření cyklistického svazu, tak mně to není potřeba, abych se s někým hádal o něco," řekl ČTK a Českému rozhlasu Novák v Heerenveenu, kde jeho svěřenkyně získala na MS v jednotlivých disciplínách zlaté medaile v závodech na 3000 a 5000 metrů.

"Já si myslím, že Martina cyklistice hodně pomohla v České republice a měli by si toho ti představitelé vážit a ne ji posílat k ledu," dodal Novák s tím, že více se k tomu vyjádří až na avizované tiskovce. "Já se vyjádřím k tomu až v úterý a, myslím si, docela jasně, jestli se vůbec my budeme dál cyklistikou zabývat," řekl bez dalších podrobností kouč.

Na MS v časovce skončila 28.

Na zářijovém mistrovství světa v silniční cyklistice Sáblíková v časovce skončila na 28. místě a účast na olympijských hrách v Londýně se jí tak nepodařilo zajistit, neboť k tomu by musela být do desátého místa. Účast by tak musela vybojovat ziskem potřebných bodů v žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI, případně tím, že by obdržela divokou kartu.

Sáblíková, která je držitelkou bronzové medaile z cyklistické časovky na mistrovství Evropy do 23 let z roku 2007, je nyní hlavně ráda, že jí světovým šampionátem v Heerenveenu skončila zimní sezona.

Martina Sáblíková

"Já bych se asi spíš soustředila opravdu na to bruslení, protože já toho mám opravdu, jak se říká, plný kecky a nedokážu si představit, že bych si za tři týdny sedla na kolo a měla jet nějaký závod. To je pro mě teď naprosto nereálné," řekla v této sezoně na dlouhých rychlobruslařských tratích neporažená česká reprezentantka.

"Prostě já taky potřebuju nějakou pauzu, protože taky nejsem stroj a ta sezona je náročná a člověk musí odpočívat. A navíc za dva roky je Soči a opravdu bych nechtěla něco podcenit," dodala rychlobruslařská hvězda.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

S jejími výkony v Heerenveenu byl Novák nadmíru spokojený. "Sezona byla fantastická, protože vyhrála až na mistrovství světa ve čtyřboji, kde byla druhá, všechno. Není poražena letos ani na třech kilometrech, ani na pěti kilometrech," podotkl Novák krátce poté, co Sáblíková v sobotu na mistrovství světa po čtvrtečním triumfu na 3000 metrů s přehledem ovládla i závod na 5000 metrů.

Radost mu během sezony udělala i jeho druhá svěřenkyně Karolína Erbanová, která měla vrchol na juniorském šampionátu, na kterém na počátku března v Japonsku získala dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. "Těch medailí je tolik, že už to neumím ani spočítat," podotkl v pátek s úsměvem Novák, dnes však už konkrétní výčet medailových úspěchů dohromady dal.

Autoři: ,