Čtvrtek 2. července 2020svátek má Patricie 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mayweather se vymlouval jako malé dítě. Nebyl v Praze, protože v Londýně nakupoval

Floyd Mayweather se zachoval jako rozmazlené dítě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Floyd Mayweather se zachoval jako rozmazlené dítě. | foto: instagram Floyd Mayweather

PRAHA S velkou pompou ohlásili pořadatelé, že hlavní hvězdou víkendového galavečera profesionálního boxu bude nejbohatší boxer na světě Floyd Mayweather. Ten se však vůbec boxerského večera nezúčastnil a do Prahy přijal až na závěrečný večírek. „Je trochu jako malé dítě,“ smutní Miloš Veselý z pořádajícího QWERT Boxing.

Boxer, který neprohrál ani jeden z devětačtyřiceti zápasů mezi profesionály, se měl sobotu v deset hodin večer zúčastnit zápasů nejlepších českých boxerů. V tu dobu však byl ještě v Londýně. Natěšených 2500 diváků v pražské hale Královka tak mělo smůlu.

Objevil se totiž až před druhou ranní v nočním klubu, kde pořadatelům vysvětloval, proč se opozdil. „Chtěl bych se omluvit, že jsem se zpozdil, ale měli jsme velký problém s naším letadlem. Takové věci se v životě stávají,“ přiznal čtyřicetiletý Američan pro server Profiboxing.cz.

„V životě je velmi důležité, aby byl každý v bezpečí. Strašně moc se těším, že se zase vrátím zpět a podpořím český box. Jsem muž svého slova a své slovo dodržím, abych mohl znovu podpořit český box,“ dodal Mayweather.

Jeho výmluvy však mají jeden velký háček. Americký boxer však v jedenáct hodin večer napsal na svůj twitter, že v Londýně strávil celý den nakupováním. A že nasedá zrovna do letadla směr Praha, kde stráví několik dní,

To ale příliš nenadchlo Veselého, který se na organizaci Mayweatherovy účasti na galavečeru podílel.

„Mayweather měl do haly podle plánu dorazit po 22. hodině, v té době však byl ještě ve Velké Británii. V Praze přistál krátce po skončení posledního zápasu,“ přiznal Veselý za pořádající společnost QWERT Boxing.

„Jsme rádi, že se nám ho podařilo dostat do Prahy, ale na druhou stranu jsme si přáli, aby byl efekt podstatně větší. Pozvali jsme ho proto, abychom zvedli zájem o český box, tohle se nepovedlo,“ mrzelo Veselého.

Floyd Mayweather (vlevo) a Manny Pacquiao
Floyd Mayweather (vpravo) a Manny Pacquiao

Ještě tvrdší byl další spoluorganizátor akce Lukáš Konečný. „On oznámil na svém facebooku, že přijede, ale vykašlal se na to, ať lidi žalují Mayweathera,“ nebral si servítky někdejší český profesionál.

„Strašně mě to štve, je to průšvih. Kdyby tu byl, vše by bylo ještě lepší, nevím, jak to teď jinak zhodnotit,“ dodal Konečný.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.