Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mayweather se vymlouval jako malé dítě. Nebyl v Praze, protože v Londýně nakupoval

Sport

  6:00
PRAHA - S velkou pompou ohlásili pořadatelé, že hlavní hvězdou víkendového galavečera profesionálního boxu bude nejbohatší boxer na světě Floyd Mayweather. Ten se však vůbec boxerského večera nezúčastnil a do Prahy přijal až na závěrečný večírek. „Je trochu jako malé dítě,“ smutní Miloš Veselý z pořádajícího QWERT Boxing.

Floyd Mayweather se zachoval jako rozmazlené dítě. foto: instagram Floyd Mayweather

Boxer, který neprohrál ani jeden z devětačtyřiceti zápasů mezi profesionály, se měl sobotu v deset hodin večer zúčastnit zápasů nejlepších českých boxerů. V tu dobu však byl ještě v Londýně. Natěšených 2500 diváků v pražské hale Královka tak mělo smůlu.

Objevil se totiž až před druhou ranní v nočním klubu, kde pořadatelům vysvětloval, proč se opozdil. „Chtěl bych se omluvit, že jsem se zpozdil, ale měli jsme velký problém s naším letadlem. Takové věci se v životě stávají,“ přiznal čtyřicetiletý Američan pro server Profiboxing.cz.

„V životě je velmi důležité, aby byl každý v bezpečí. Strašně moc se těším, že se zase vrátím zpět a podpořím český box. Jsem muž svého slova a své slovo dodržím, abych mohl znovu podpořit český box,“ dodal Mayweather.

Jeho výmluvy však mají jeden velký háček. Americký boxer však v jedenáct hodin večer napsal na svůj twitter, že v Londýně strávil celý den nakupováním. A že nasedá zrovna do letadla směr Praha, kde stráví několik dní,

To ale příliš nenadchlo Veselého, který se na organizaci Mayweatherovy účasti na galavečeru podílel.

„Mayweather měl do haly podle plánu dorazit po 22. hodině, v té době však byl ještě ve Velké Británii. V Praze přistál krátce po skončení posledního zápasu,“ přiznal Veselý za pořádající společnost QWERT Boxing.

„Jsme rádi, že se nám ho podařilo dostat do Prahy, ale na druhou stranu jsme si přáli, aby byl efekt podstatně větší. Pozvali jsme ho proto, abychom zvedli zájem o český box, tohle se nepovedlo,“ mrzelo Veselého.

Floyd Mayweather (vlevo) a Manny Pacquiao
Floyd Mayweather (vpravo) a Manny Pacquiao

Ještě tvrdší byl další spoluorganizátor akce Lukáš Konečný. „On oznámil na svém facebooku, že přijede, ale vykašlal se na to, ať lidi žalují Mayweathera,“ nebral si servítky někdejší český profesionál.

„Strašně mě to štve, je to průšvih. Kdyby tu byl, vše by bylo ještě lepší, nevím, jak to teď jinak zhodnotit,“ dodal Konečný.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Mohlo by vás zajímat