Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Meehan vs. Čagajev: boj o naději. Vítěz se těší na drzouna Hayeho

Sport

  12:59
PRAHA/ROSTOCK - Až se dnes ozve v Stadthalle v německém Rostocku zazní úvodní gong duelu mezi Ruslanem Čagajevem a Kali Meehanem, německo bude žít finálovým duelem Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Interem Milán. Ale i zápas dvou boxerů, bojujících o svůj životní zápas si zaslouží pozornost.

Vladimir Kličko a Ruslan Čagajev. foto: Reprofoto

Uzbecká mlátička Čagajev proti australskému farmáři Meehanovi. Na první pohled nepřílíš atraktivní zápas. Ale pro fanoušky ne až tak známého čtyřicetiletého Australana a jeho o devět let mladšího soupeře nečeká ledajaký zápas.

CO ŘEKLI OBA TRENÉŘI

"Trénovali jsme spolu od září. Bylo to velmi plodné období. Ruslan je velmi učenlivý. Všechno v přípravě probíhalo perfektně. Ruslan má skvělou osobnost a je to úžasný člověk. Pracovalo se mi s ním příjemně," Čagajevův trenér Magomed Schaburow.

"Čagajev je známý jako "Bílý Tyson." Mike Tyson byl světový šampion několik let. Chagaev se nedá s Tysonem srovnávat. Uvidímě to v ringu. Kali ho jasně přejede," Meehanův trenér Stacy McKinley.

Jedná se o eliminaci organizace WBA a vítěz dostane šanci utkat se s britskou "velkou hubou" Davidem Hayem.

Čagajev touží po návratu na výsluní
Paradoxně tak vítěz tohoto zápasu může zase o něco oddálit očekáváný duel Kličkové vs. Haye. A favoritem je "Bílý Tyson" Čagajev. Ten se stále může pyšnit tím, že je jedním ze dvou (a tím méně zpochybňovaným) přemožitelem obrovitého Rusa Valujeva. Jeho strmý vzestup ale loni v červnu rázně utnul Vladimir Kličko, když jej na stadionu Schalke 04 doslova umlátil v devíti kolech.

Čagajev tehdy nastoupil do zápasu tři týdny po svém sporně zrušeném duelu s Valujevem (duel byl naplánován ve Finsku a Čagajev, který v sobě nosí virus žloutenky, neprošel zdravotní prohlídkou) a očividně nebyl ve své kůži. Po porážce se stáhl do ústraní, ale nyní plánuje podruhé cestu na vrchol. A pomstít se – také Vladimir totiž původně neměl boxovat s ním, ale … ano, hádáte správně, s Davidem Hayem.

PŘEDSTAVOVÁNÍ OBOU BOXERŮ:

Uzbecký národní hrdina tak může "zabít dokonce tři mouchy jednou ranou".

SÁZKY

Sportingbet.cz:
Ruslan Čagajev - 1.18
Kali Meehan - 5.00
Remíza - 29.00

Méně než 8.5 kol - 2.10
Více než 8.5 kol - 1.666

Způsob vítězství -
Čagajev vyhraje na KO,TKO nebo DQ - 1.666
Čagajev vyhraje na body - 2.875

Meehan by KO, TKO or DQ - 6.00
Meehan vyhraje na body - 19.00

Plán je jednoduchý: porazit Meehana, poté Hayeho a získat titul a následně boxovat v odvetě s Vladimirem. Ten by se jí navíc podle vlastních slov nebránil. "Jsem opět ve formě. Meehana zničím a ukážu, že je třeba se mnou počítat," věří si ostatně i sám Čagajev, světová boxerská pětka.

Kali kdo? … Aaaa Meehan
Proti bude stát téměř dvoumetrový Meehan, který ale již dva roky neboxoval. Že vám to jméno nic neříká? Tak vězte, že je jedničkou organizace WBA a má za sebou tři velké zápasy – všechny ale prohrál (s Williamsem, Rahmanem i Brewsterem). Nejtěsnější prohru utrpěl s posledně jmenovaným před šesti lety. Navíc podle mnohých měl zápas o titul šampiona WBO, ve kterém měl v posledních kolech převahu, vyhrát.

Kali Meehan.

Nyní má svou poslední šanci. A hodlá ji využít. "Byl jsem dlouho dvojkou a jedničkou WBA, ale Valujev se mnou nechtěl boxovat. Nyní tu šanci mám. Ale musím porazit Ruslana. Byl sice šampionem, ale to nic nemění na tom, že ho zbiju. Jsem připraven," nehodlá se vzdát bez boje Meehan.

Pět a půl tisíce fanoušků v sále a miliony u televizních obrazovek (zápas začíná od 23:00 hodin) se mohou těšit na velmi zajímavý duel. Duel, který může zamíchat kartami ve světové supertíze. Ostatně, jak prorokoval sám Čagajev. Šanci na to stát jejím trumfovým esem bude mít po sobotním večeru jen jeden. Vše odstartuje velká německá sobotní noc.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat