Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

'Bílý Tyson' Čagajev opět řádí, nyní vyzve britského šampiona Hayeho

Sport

  0:07aktualizováno  0:25
PRAHA/ROSTOCK - Uzbecký bijec Ruslan Čagajev zvládl úspěšně návrat do ringu. Po roční pauze zbil v Rostocku jasně na body australského veterána Kali Meehana a získal právo vyzvat v titulovém souboji šampiona WBA Davida Hayeho.

Čagajev bije Meehana (vpravo). foto: Reuters

První bod na svém seznamu si může Ruslan Čagajev odfajfkovat. Po roční pauze se vrátil mezi šestnáct provazů v eliminačním zápase organizace WBA s Australanem Kali Meehanem a duel zvládl bez větších problémů.

V domácím prostředí v německém Rostocku s přehledem svého soupeře porazil na body (118:110, 117:112 a 117:111), přestože mohl vyhrát již před limitem. Zápas, který byl vypsán na dvanáct kol, měl totiž uzbecký národní hrdina pod kontrolou od úvodních vteřin.

Čagajev bije Meehana (vpravo).

Meehana tlačil neustále před sebou a velmi často zasahoval svého soupeře tvrdým levým hákem, když si předtím rozbil kryt Australana stejným úderem z přední ruky. Meehan se na odpor příliš nezmohl, nejtvrdší kontr uštědřil soupeři až na konci desátého kola, podle všeho ale již po jeho skončení.

Ovšem ani výkon Čagajeva i přes jasné vítězství nebyl úplně bez kazu. Bylo vidět, že jeho údery po roční pauze nejsou tak tvrdé jako dříve, také proto nebyl schopen poslat soupeře ani jednou k zemi, natož přinutit ringového sudího Luise Pabona k počítání.

Jedenatřicetiletý Uzbek přezdívaný "Bílý Tyson" si připsal 26 vítězství v profesionálním ringu (17krát vyhrál před limitem) k jedné remíze a jedné porážce (loni od Vladimira Klička). Pro Meehana byla porážka čtvrtou v jeho kariéře, během které odcházel jako vítěz z ringu celkem pětatřicetkrát (29 vítězství k.o.).

Čagajev bije Meehana (vlevo).

A další osudy obou soupeřů? Pro Meehana ve čtyřiceti letech znamená prohra nejspíše definitivní konec kariéry. Čagajeva po zvládnuté eliminaci čeká možnost vyzvat k titulovému zápasu Davida Hayeho. Ostatně připraven již je, na dotaz německého reportéra, kdy se může s Britem utkat, odpověděl suše: "Okamžitě!"

Očekávaný duel mezi jedním z bratří Kličků a právě Hayem se tak nejspíše opět odloží, zvláště když britský šampion stále nereagoval na otevřenou výzvu Vladimira Klička z poloviny dubna - VÍCE ČTĚTE ZDE! Duel Haye-Čagajev ale slibuje neméně zajímavou podívanou.

Quality Hotel Brno Exhibition Centre
RECEPČNÍ

Quality Hotel Brno Exhibition Centre
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 550 - 30 550 Kč