Bylo mu tak zle, že zvažoval, že nasedne do svého ferrari a „sroluje ho o zeď jako plechovku koly“.
Střih - a vida, co se děje teď.
„Na tlustého starého chlapa, co se neumí mlátit, to nebylo špatné, co?“ zubil se Fury jako mistr světa v těžké váze organizace WBA poté, co v Las Vegas zbušil americké eso Deontayea Wildera natolik, že jeho tým raději hodil do ringu ručník.
Fury měl k tomuto gestu sám blízko, ale z depresí povstal silnější.
Pro dnešní dobu milující komiksové hrdiny i antihrdiny by to byl výtečný filmový příběh. Syn bývalého boxera, skvělý talent, ale zároveň mluvka a neznaboh.
Chlap, co smetl svůj někdejší idol Vladimira Klička, ale pak se topil v drogách a alkoholu. Sportovec, co si uměl hlídat životosprávu asi jako děcko zavřené přes noc v cukrárně: „To, že už mám za sebou až příliš řádění, šťavnatých burgerů a piva, mi mělo dojít v devatenácti. Ale stalo se tak až o deset let později.“
Fury mezi svými velkými bitvami vážně připomínal spíš člověka nastupujícího na odtučňovací kurz. Pourážel, koho mohl, jenže co bylo, bylo. Začal dbát na fyzické i duševní zdraví. Každý večer se prý modlí. Málem neměl nic, ani život, teď už zase má všechno.
Šampiona Wildera ztloukl jak žito a Británie má svého sportovního hrdinu: i díky tomu, jak absurdně velké peníze kolem ringu vlají, je Furyho všude plno.
Jen tak mimochodem, starý není vůbec, pořád je mu pouhých 31 let. Vymyká se i tím, že má se svojí paní rovnou pět potomků. I proto jeho otec John jako host pořadu Good Morning Britain na synka přes obrazovku apeloval: „Chci, aby skončil kariéru. Dokázal už dost, víc ani nejde. Získal každý velký titul - na jeden život až až. Má rodinu a jeho děti si zaslouží mít tátu doma.“
Což je jeden úhel pohledu. Zároveň nelze přehlédnout, jaké možnosti se Furymu otevírají.
Peníze jsou generovány především z televizních práv, šampion úderů a zároveň výdělků Floyd Mayweather už za svůj souboj s ikonou MMA Connorem McGregorem inkasoval v roce 2017 těžko pochopitelných 275 milionů dolarů! O tolik si ani Fury ještě říci nemůže, ale ať se stane cokoli, zdá se, že tenhle svéráz nemůže prohrát.
Odveta s Wilderem? Možná. A pokud ne, pak třeba vyhlížená „Bitva o Británii“ s jiným přeslavným krajanem-boxerem Anthony Joshuou. Ostrovní média odhadují potenciální Furyho zisk za takový spektákl na 100 milionů liber (tři miliardy korun), pokud by se konal v Saúdské Arábii či v jiné bohaté blízkovýchodní destinaci. „Snovými kulisami by byl Londýn, ale kariéry těchto kluků jsou krátké a jdou tam, kde jsou peníze,“ přiznal Furyho promotér Frank Warren.
Jakožto kluk z kočovné irské rodiny si přezdívá Gypsy King, po víkendové výhře si navlékl hermelínový plášť a nasadil korunu. Tak řádí král!
„Lidi vidí můj pupek a pleš a myslí si, že neumím boxovat,“ pronesl. „Prošel jsem si různými potížemi, tři roky jsem nebyl v ringu. Svým největším kritikem jsem ale pořád já sám. Byť vím, že tohle byl fantastický výkon a slavný triumf, taky si uvědomuju, že můžu být lepší.“
Jeho ratolesti se táty na plný úvazek nejspíš jen tak nedočkají. To, že je v plné formě a zase se raduje ze života, se ovšem jeví jako dostatečná kompenzace.