Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Sport

Místo dřiny na kurtech pózuje fotografům. Odvážné snímky wimbledonské vítězky vyvolaly lavinu nenávisti

Sofya Žuková se po konci tenisové kariéry vrhla na modeling. foto: Elite Model Management.

Moskva - Není tomu tak dávno, co Sofya Žuková patřila k největším talentům ženského tenisu. V roce 2015 ovládla dvouhru na juniorském Wimbledonu, trénovala v akademii bývalé světové jedničky Justine Heninové. Před dvěma lety ale kvůli problémům se zády musela přerušit kariéru. Ke sportu už se rodačka z Moskvy nevrátila, místo toho se vrhla na modeling. A za fotografie, které sdílí na sociálních sítích, si vysloužila i celou řadu negativních reakcí.
  5:00

„Spustila se úplná lavina nenávisti. Normálně bych se tím nezabývala, ale některé zprávy, které mi přišly, byly hodně drsné a agresivní. Tak jsem zveřejnila fotku, no a co? Povolání modelky mě baví. Nepotřebuji si tím něco dokázat, sdílela jsem ji proto, že se mi líbila,“ uvedla Žuková pro webové stránky televizní stanice Russia Today.

Sofya Žuková se po konci tenisové kariéry vrhla na modeling.
Sofya Žuková se po konci tenisové kariéry vrhla na modeling.

„Nedělej ze sebe někoho, kým nejsi. Tohle už je příliš, vůbec to k vám nesedí,“ píše se v některých komentářích na sociálních sítích. 

„Intelektuální zátěž 10/10,“ utrousila na adresu své krajanky ironickou poznámku Anna Kalinská, aktuálně 113. hráčka žebříčku WTA.

Končíš! A proč tedy vlastně? Volejbalistce Michalíkové přitížily partnerovy ambice i estetická operace

Podle dvacetileté modelky, která podepsala smlouvu s agenturou Elite Model Management v Miami, fanoušky nepobouřily samotné fotografie, kde pózuje v plavkách.  

Vždyť podobným způsobem své profily plní i další ženy ze sportovního prostředí: „Myslím si, že lidé hlavně nechtějí přijmout, že mohu vést život mimo tenis, být spokojená a bez depresí.“

K důvodům, kvůli nimž pověsila raketu na hřebík, se Žuková vyjádřila na jaře tohoto roku. „Záda mě trápila už před triumfem na juniorském Wimbledonu. Lékaři mi nedokázali pomoci. Mé tělo špatně absorbuje bílkoviny, proto mám podobné problémy s páteří jako někteří padesátiletí nebo šedesátiletí lidé. Tenis jsem milovala, ale už jsem nechtěla žít v bolesti,“ osvětlila své rozhodnutí.

Weather wasn’t too bad today

19. srpna 2020 v 21:01, příspěvek archivován: 12. listopadu 2020 v 18:40

Pohledné Rusce se v modelingu daří, na Instagramu ji sleduje přes 70 tisíc uživatelů (a její fanouškovská základna se stále rozrůstá). Kariéru profesionální sportovkyně sice definitivně uzavřela, ale návrat do světa tenisu nevylučuje: „Zkušenosti mám, takže si myslím, že bych byla schopna hráčům nebo hráčkám pomoct. Tento nápad se mi líbí.“