Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mokrý: Proč nebyl obviněn také šéf Slavie Petr Doležal?

Ing. Pavel Mokrý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ing. Pavel Mokrý. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA/BRNO Bývalý předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý dnes vystoupil, aby vysvětlil důvody svého úterního zadržení. "Považuji jej za nestandardní, navíc nechápu, proč jsme byli obviněni jen já a pánové Chvála s Malým a ne například i Rudolf Baťa či Petr Doležal," hájil se dnes brněnský funkcionář.

Bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) a nynější ředitel prvoligového brněnského klubu dnes popřel, že jeho zatčení mělo spojitost s působením v roli předsedy ČMFS v letech 2005-2009. "Považuji to za nesmyslné, stejně tak i fakt, že bych jako předseda svazu prodával vstupenky na EURO," řekl brněnský bafuňář.

ČTĚTE VŠE O ZATČENÍ A KAUZE PAVLA MOKRÉHO

Navíc také zopakoval, že jeho zatčení bylo nestandardní, a že si není vědom, že by udělal cokoliv špatného. "Ráno v šest ke mně přišlo asi deset policistů, kteří mě zatkli a převezli do Prahy k výslechu. Zde mne vyslechl policista, kteří navíc nebyl obeznámen se spisem a následně jsem do sedmé hodiny večerní čekal, abych podepsal prohlášení a odjel domů, aniž bych byl znovu vyslýchán vyšetřovateli či z čehokokoliv obviněn. Předpokládám, že je to pro mne nyní uzavřená kapitola," uvedl Mokrý.

"Mrzí mě, že u toho musela být přítomná maminka i manželka, a že to poškodilo mého nového zaměstnavatele, tedy brněnský klub. Ohledně obrany své osoby a případné protiakce se ještě budu radit se svými právníky," dodal.

PAVEL MOKRÝ: NĚKDO SE MNE SNAŽÍ POŠKODIT
Podle Mokrého je celý včerejší humbuk nejspíše akce někoho, kdo se jej snaží zdiskreditovat. "Celé to divadlo mělo někomu posloužit. Nemám důkazy, ale jelikož se to řešilo takto nestandardně, nebylo to jen tak. Někdo se mne a můj klub poškodit," řekl zklamaně Pavel Mokrý. "Určitě to není práce nového vedení svazu. Celá kauza začala již v lednu letošního roku, pan Hašek s tím nemá nic společného," doplnil.

O co vlastně v celé kauze šlo? "Podle toho, co jsem mohl vidět ve spisu se jedná o převod 31 milionů korun z ČEDOKu na společnost Fotbal Trading za lístky, s tím, že je Fotbal Trading nezavedl do účetnictví, což považuje za naprostý nesmysl," vyprávěl Mokrý a jedním dechem dodal. "Nechápu, proč jsme byli obviněni jen já, pan Chvála a Malý, když v té době byli členy představenstva nebo dozorčí rady i pánové Brabec, Hadraba, Doležal, Daněk či Baťa."

Mokrý dnes opíral svou nevinnu také o svou bývalou policejní minulost. "Jako kriminalista jsem skončil v roce 2003. Zabýval jsem se navíc daňovými úniky. Připadá mi proto směšné, že bych to, co jsem vyšetřoval, za půl roku sám udělal," zakončil Pavel Mokrý mimořádnou tiskovou konferenci.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!