Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Moravec se znovu trápil a dojel předposlední. Překvapivě vyhrál Béatrix

Sport

  12:53
POKLJUKA - Biatlonista Ondřej Moravec dojel na předposledním 29. místě v dnešním závodu Světového poháru s hromadným startem v Pokljuce. Poprvé v kariéře zvítězil Francouz Jean Guillaume Béatrix.

Ondřej Moravec foto: Reuters

Moravec znovu přišel o naději na dobrý výsledek při první střelbě. Vleže minul dva terče, při dalších třech zastávkách na střelnici vždy chyboval jednou a celkem musel na pět trestných kol.

Dlouho jel osamocen poslední, ale v závěrečném kole předstihl domácího Klemena Bauera. Za vítězem zaostal jediný Čech v závodě o tři minuty a dvacet sekund.

V boji o vítězství se do posledního kola vydala pětice závodníků složená z Norů Oleho Einara Björndalena a Emila Hegleho Svendsena, Němců Andrease Birnbachera a Simona Schemppa a Béatrixe.

Tempo udával Svendsen, jenže na cílové rovince ho předstihl Francouz, který jako jediný z třicítky startujících neminul ani jeden z dvaceti terčů.

Autor:

Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?
Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?

Na Balkáně je ajvar nedílnou součástí prostřeného stolu. Zeleninová pochoutka Ajvar od Podravky doprovází grilovaná masa, ryby, zeleninu, sýry i...