Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Biatlonisté opět propadli. Moravec dojel devatenáctý, Šlesingr čtyřikrát minul

Sport

  16:19
POKLUjKA - Sprint Světového poháru biatlonistů v Poklujce vyhrál Němec Simon Schempp, který neudělal na střelnici ani jednu chybu a měl druhý nejrychlejší čas ze všech závodníků. Češi opět propadli, nejlepší z nich byl Ondřej Moravec na devatenáctém místě. Bodovali také na 25. pozici Jaroslav Soukup a 39. Michal Krčmář. Do sobotního stíhacího závodu postoupil po krachu při střelbě vestoje i Michal Šlesingr z 50. místa.

Ondřej Moravec na střelnici. foto: Reuters

Dlouho to vypadalo, že si pro další vítězství dojede vedoucí muž SP Martin Fourcade z Francie, který až do druhé střelby vedl, ale dopustil se chyby, jež ho odsunula na konečné páté místo.

Druhý skončil Nor Ole Einar Björndalen a snížil na druhém místě průběžného pořadí Fourcadeův náskok na 39 bodů. Třetí místo obsadil Rus Jevgenij Garaničev, jenž na Němce ztratil 25 sekund. Schempp se díky sedmému vítězství v kariéře posunul v klasifikaci SP na třetí místo.

Českým biatlonistům se zatím nedaří a ani Pokljuka nebyla výjimkou. Moravec jednou minul vestoje, ale i s nulou by měl velké problémy udržet se v desítce. Lepší běžecký výkon předvedl Šlesingr, po první střelbě byl jedenáctý, ale po stojce musel na čtyři trestné okruhy. Přitom měl devátý nejlepší běžecký čas.

„Nebyl to úplně špatný závod, ale chyby na střelnici se neodpouští,“ řekl v České televizi trenér reprezentace Ondřej Rybář. „Jsou tři kluci na bodech a Ondra (Moravec) nemá špatnou pozici do stíhačky a získal další body, aby mohl jet v nedělním hromadném startu,“ doplnil trenér. „Jsem rád, že to nevzdal Michal (Šlesingr), běžecky je na tom dobře, snad se v nějakém závodu chytne,“ věřil Rybář.

Poslední z českých zástupců Tomáš Krupčík byl šestasedmdesátý.

V pátek je na programu sprint žen, do kterého v roli vedoucí závodnice SP vyrazí Gabriela Soukalová.

Autor: