Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

MS v Liberci má další problémy, žalobu chystá ČHMÚ

Sport

  20:51
PRAHA - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) chystá žalobu na organizátory světového šampionátu v klasickém lyžování v Liberci. Organizátoři údajně zneužili jeho služby při mistrovství světa, informovala dnes televize Nova.

Kateřina Neumannová a předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. foto: Roman Vondrouš ČTK

Není to přitom první případ, žalobu na organizátory mistrovství již dříve ohlásila i Technická univerzita v Liberci. Organizační výbor nezaplatil 8,75 milionu korun za pronájem vysokoškolských kolejí a tamní menzy.

"Právnička to zítra dostane na stůl, takže co nejdřív, protože pak, pokud by došlo k nějaké exekuci, tak se to odvíjí od toho, kdy ty žaloby jsou podány časově," řekla televizi Nova ekonomická náměstkyně ČHMÚ Eva Šantorová.

Šampionát v Liberci zajišťoval tým čtyř odborníků, podle jejich doporučení týmy vybíraly vosky a lyže, podle nich se volily například nájezdy můstků, uvedla Nova. Ke službám za zhruba 500.000 korun se teď podle Novy výbor nehlásí. Žalovat výbor bude podle informací televize Nova i fotograf šampionátu, kterému nebyly proplaceny faktury.

Milionové dluhy vůči podnikatelům a organizacím přiznala nedávno i předsedkyně výboru Kateřina Neumannová. Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci konalo od 18. února do 1. března. Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na šampionát více než dvě miliardy korun.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat