Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

MS v Liberci má další problémy, žalobu chystá ČHMÚ

Sport

  20:51
PRAHA - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) chystá žalobu na organizátory světového šampionátu v klasickém lyžování v Liberci. Organizátoři údajně zneužili jeho služby při mistrovství světa, informovala dnes televize Nova.

Kateřina Neumannová a předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek. foto: Roman Vondrouš ČTK

Není to přitom první případ, žalobu na organizátory mistrovství již dříve ohlásila i Technická univerzita v Liberci. Organizační výbor nezaplatil 8,75 milionu korun za pronájem vysokoškolských kolejí a tamní menzy.

"Právnička to zítra dostane na stůl, takže co nejdřív, protože pak, pokud by došlo k nějaké exekuci, tak se to odvíjí od toho, kdy ty žaloby jsou podány časově," řekla televizi Nova ekonomická náměstkyně ČHMÚ Eva Šantorová.

Šampionát v Liberci zajišťoval tým čtyř odborníků, podle jejich doporučení týmy vybíraly vosky a lyže, podle nich se volily například nájezdy můstků, uvedla Nova. Ke službám za zhruba 500.000 korun se teď podle Novy výbor nehlásí. Žalovat výbor bude podle informací televize Nova i fotograf šampionátu, kterému nebyly proplaceny faktury.

Milionové dluhy vůči podnikatelům a organizacím přiznala nedávno i předsedkyně výboru Kateřina Neumannová. Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci konalo od 18. února do 1. března. Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na šampionát více než dvě miliardy korun.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!