29. ledna 2015 17:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ty s*ačko! řvala Murrayho partnerka na Berdycha. Provokoval i sám Brit

Tomáš Berdych na Australian Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych na Australian Open. | foto: ČTK/AP

MELBOURNE/PRAHA Jako by už dávno neplatilo, že tenis je sport gentlemanů. V semifinále australského grandslamu mezi Tomášem Berdychem a britským hráčem Andym Murraym, který českého soka porazil ve čtyřech setech, došlo hned k několika incidentům. Po utkání se oba tenisté snažili utlumit vášně.

Semifinálový souboj v Melbourne byl pro média i fanoušky poutavý díky několika příběhům. Berdychovi dodal sebevědomí nový trenér Dani Vallverdu, který předtím dlouho spolupracoval právě s kudrnatým Skotem. V hledišti navíc oba muže podporovaly krásné snoubenky. Také ony se nechaly strhnout atmosférou.

Přítelkyně tenisty Murrayho Kim Searsová,

Přítelkyně tenisty Murrayho Kim Searsová.

Televizní kamery zachytily, jak Kim Searsová (Murrayho partnerka) na českého hráče pořvávala poté, co si její milý v prvním setu vzal zpět ztracené podání. A podle všeho se nejednalo o slušná slovíčka. Server Daily Mail se pokusil výpověď Searsová rozklíčovat a dala by se přeložit takto: „Tady to máš, ty česká sr...“

Murray se ve stejný moment přitom okázale radoval směrem k Berdychovu týmu, kde seděl také Vallverdu. Čerstvý finalista Australian Open toho pak později litoval. „Bylo tam trochu víc napětí. Ale já se znám s Danim od 15 let, jsme kamarádi. Myslím, že to bylo zbytečné a nefér,“ uznal Murray po utkání.

Jenže to nebylo všechno. Murrayho otravovalo, když Berdych reklamoval u umpirového rozhodčího Pascala Marii tvrdost míčků a konflikt vyvrcholil na konci prvního setu, který ovládl 29letý Čech v tie-breaku.

Když se soupeři míjeli u sítě Berdych údajně něco směrem k Murraymu prohlásil.

„Nevím, co to přesně bylo, ale oznámil jsem to umpirovému rozhodčímu,“ vysvětlil o dva roky mladší britský tenista.

„Řekl jsem si pro sebe: Dobrá práce, Tomáši. To je celé. To jsem řekl. Myslím, že jsem měl právo to říct, když jsem vyhrál první set,“ uvedl Berdych na tiskové konferenci.

Že si něj soupeř stěžoval u rozhodčího, prý nevnímal. „Povzbudil jsem se a pak si sedl na lavičku. Opravdu jsem se nedíval, co se děje vlevo vpravo. Soustředil jsem se na sebe,“ řekl Berdych.

Na internetu navíc koluje krátký záběr z utkání, kdy se po už zmíněném devátém gamu úvodní sady Berdych na svého soka opravdu zle dívá. Jako by ho chtěl pohledem propíchnout. „Kam jsem se měl jako dívat? Nehledejte za tím žádnou senzaci. Byl to zápas jako každý jiný, ztratil jsem se servis, takže jsem nemohl být šťastný,“ odpověděl český hráč na dotaz novinářů.

Také Murray se nechtěl k dění na kurtu vracet: „Bylo mezi námi trochu napětí, ale to je při tak velkých zápasech normální. Celý první set byl vyhecovaný, pak se to uklidnilo.“

Je to dřina. První set dal tenistům pořádně zabrat.
Murrayho trenérka Amélie Mauresmová.
Takhle ne! Andy Murray lituje zkažené výměny.
Krok k míči. Tomáš Berdych během semifinálového utkání na Australian Open.

Další střet Berdych vs. Murray bude každopádně znovu dost zajímavý...

mib

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz