Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Můj výkon nebyl dostatečný, příště se musím líp připravit, hodnotil Berdych

Australian Open

  15:20
MELBOURNE (Od mašeho zpravodaje) - Šestnáct setů zvládl tenista Tomáš Berdych na Australian Open brilantně. V tom sedmnáctém ovšem propadl, v semifinále s Britem Murraym ho ztratil 0:6. A do předchozí pohody už se nevrátil. „Klíčové bylo držet základní lajnu a diktovat tempo. To se líp povedlo jemu,“ řekl Berdych po vypadnutí.

Tomáš Berdych na Australian Open. foto: ČTK/AP

Co podle vás utkání rozhodlo?
Můj výkon prostě dneska nebyl dostatečný na to, abych ho porazil. Stačilo to akorát na jeden set.

Vy jste tu předtím udivoval pevnou soustředěností. I do semifinále jste vstoupil skvěle. Co se stalo ve druhé sadě, kterou jste ztratil 0:6?
Byl to nejhorší set za těch dvanáct dní, co jsme tady. Bohužel jsem si ho vybral teď, s tím se nedá nic dělat. Ale ještě nemusel mít na celkový výsledek rozhodující vliv. Pořád jsem se snažil držet plánu, který na začátku fungoval. Bohužel to ale dneska nebylo úplně ono.

V čem konkrétně byl váš výkon nedostatečný, co vás stálo postup?
Nevím, co chcete slyšet. Prostě to nebylo ono, nebyl tam dostatek toho, co by stačilo na to, abych vyhrál. Ať je to cokoliv, prostě to tam nebylo. Musím se dát zase do kupy, potrénovat a příště ho porazit.

Je to dřina. První set dal tenistům pořádně zabrat.
Murrayho trenérka Amélie Mauresmová.
Takhle ne! Andy Murray lituje zkažené výměny.
Krok k míči. Tomáš Berdych během semifinálového utkání na Australian Open.

Na samém konci utkání jste udělal několik nevynucených chyb. Už se vám nepodařilo držet koncentraci?
To si nemyslím. V tomhle jsem se s ním snažil držet krok, co to šlo. On hrál dobře, ten svůj loňský handicap po operaci zad už dohnal a hýbal se opravdu dobře. Dodržoval svou taktiku. Šlo o to, kdo líp udrží základní čáru, aby mohl víc diktovat tempo. To se povedlo víc jemu.

Takže myslíte, že jste utkání v hlavě zvládl dobře?
Nemyslím, že by na zápas měla vliv hlava. Bylo to oboustranně kvalitní, spíš bych v tom hledal herní věci, které se daly udělat jinak. Příště musím být prostě líp připravený. Musím pokračovat v tom, co jsme s novým týmem začali. I za tak krátkou dobu jsou vidět rozdíly, za což jsem obrovsky rád.

Zopakoval jste tu loňské semifinále. Titul vám opět unikl. Jak hodnotíte Australian Open 2015?
Dobrý start do sezony. Ale to nestačí. Musím se vrátit zpátky do práce. Turnajů bude letos ještě spousta. A může to na nich být zajímavé.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!