24. září 2016 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Nabitý den Krpálka: nejdříve děti v Plzni, poté úvodní rozskok na Folimance

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Už byl na hokeji, zavítal na Sporťáčka, nyní se objeví i na basketbalu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Už byl na hokeji, zavítal na Sporťáčka, nyní se objeví i na basketbalu. | foto: ČTK

PRAHA Už odpoledne odstartuje nejvyšší domácí basketbalová soutěž – Kooperativa NBL – kompletním program šesti zápasů. Už 63. sezona pak čeká na tradiční to klub z Folimanky, USK Praha, kterého čeká ve vždy prestižním souboji brněnský celek mmcité.

Zatímco jejich ženské kolegyně válcují konkurenci, vysokoškoláci mají poněkud skromnější cíle. Ty by měly být podobné jako loni, kdy se USK probilo do čtvrtfinále, ve kterém padlo 1:3 na zápasy s pozdějším finalistou z Děčína.

Letošní ročník odstartuje pražský celek od 19:00 hodin soubojem s mmcité Brno, se kterým mají z posledního ročníku vyrovnanou bilanci 2 výher a 2 porážek. A v loňské tradici by rádi na Folimance pokračovali i nyní. Rivalové totiž rozhodně nebyli za štědré hostitele a vždy dokázali uhájit domácí pevnost.

Dohled nad dodržením „tradic“ si snad ani nemohli domácí zvolit lepší. Úvodní rozskok totiž vhodí téměř dvoumetrový a více jak stokilový Lukáš Krpálek, olympijský vítěz v judu z brazilského Ria.

Lukáš Krpálek na basketbalu.

Pozvánka na zápasu USK Praha - mmcité Brno

„Jsme moc rádi, že Lukáš naše pozvání přijal. Moc si toho vážíme, protože tušíme, jak moc náročný teď má program nejen kvůli zlatu z Ria a že je v jednom kole. Basketbal a judo k Folimance od nepaměti patří a my jsme rádi, že touto cestou můžeme Lukášovi poděkovat, jak skvěle reprezentuje oddíl USK Praha,“ řekl směrem k čestnému hostu manažer týmu Michal Šob.

Slova o náročném poolympijském programu jsou každopádně od Šoba na místě. Sportovní král Česka posledních dní se totiž bude ještě v sobotu po poledni podepisovat fanouškům a dětem v Plzni, kde bude již podruhé hostem sportovního festivalu Sporťáček.

Na Folimance musí nyní doufat, že ho ti nejmenší pustí zpět do Prahy včas.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky