Úterý 20. února 2024, svátek má Oldřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Navrátil má trochu zamotanou hlavu, ale věří Rosolovi

Davis Cup

  19:50
ASTANA - Kapitán Jaroslav Navrátil doufal, že čeští tenisté stvrdí postup do semifinále Davisova poháru v dnešní čtyřhře. Radek Štěpánek s Janem Hájkem ale zápas v Astaně nezvládli a obhájci titulu tak musejí o třetí bod bojovat s Kazachstánem v nedělních dvouhrách.

Jaroslav Navrátil. foto: ČTK

Navrátil přiznal, že mu prohra v deblu zamotala hlavu. "Trochu jo," přitakal Navrátil a řekl, že Lukáš Rosol je připraven hrát. "Jo, ten chce hrát, je nadržený. Jeho noha je v pohodě a trénoval ráno výborně," konstatoval kapitán.

Na pozici jedničky nejspíše ke změně na české straně nedojde a hrát by měl Rosol, který v pátek novou roli zvládl a porazil Andreje Golubjova. Proti 63. hráči světa je zatím nahlášen Michal Kukuškin, ale Navrátil čeká, že se nominace změní. "Určitě a bude hrát Koroljov. Kdyby ještě jednou postavili Kukuškina, který hrál v pátek špatně, to by byla chyba. Určitě bude Koroljov," řekl kapitán.

Pokud by Rosol neuspěl, rozhodla by závěrečná dvouhra a není jisté, kdo by hrál proti Golubjovovi. Málo pravděpodobná je varianta se Štěpánkem, který hrál čtyřhru poprvé po operaci krční páteře, příliš se nepředvedl a měl horší reflexy.

"Když si nalejeme čistého vína, tak jo," odpověděl Navrátil na přímou otázku, zda Štěpánek nebude hrát. "Měl jsem nějakou představu, že Radek začne v sobotu a v neděli bych ho tam dal místo jednoho z kluků, ale musím si s ním sednout. Nechci říkat, že Štěpánek nebude, když jsme s ním neseděl," řekl Navrátil.

Nejspíš tak zůstane v nominaci Hájek, nebo ho nahradí Ivo Minář. "Za stavu 2:2 to je pak těžký, už to není až tak o tenise, ale o sebevědomí a jestli ho bude mít víc Hájek, Minář, nebo Golubjov, to nevím. Pořád ale věřím, že Lukáš je lepší než Koroljov," přál si Navrátil, aby postup do semifinále zpečetil Rosol.

Otázkou je, jak si bude věřit Hájek, který předloni proti Kazachstánu rozhodující zápas v Ostravě ztratil. V Astaně sice v pátek jasně vyhrál, ale ve čtyřhře už víc kazil.

"Se silami jsem na tom dobře, ale uvidíme, jak se všichni vyspíme, jak se probudíme a budeme cítit. Máme víc variant, v týmu čtyři kvalitní hráče a uvidíme. Nebudeme předbíhat," řekl Hájek, kterého podle kapitána trochu 'táhnou' záda.

Češi si ale nepřipouštějí variantu, že by rozšířili řady týmů, které ve Světové skupině, datované od roku 1981, prohráli z vedení 2:0. To se v historii stalo dosud jen sedmkrát, naposledy Slováci neudrželi tento náskok v roce 1998 proti Švédům.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!