Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Zlaté sebevědomí tenisty Rosola

Davis Cup

  6:00
PRAHA - Vyčítají mu: „Máte příliš velké sebevědomí.“ On říká: „Nepůjdu na kurt s tím, že nemám šanci a zkusím uhrát pár míčů. To je problém českých hráčů.“ Lukáš Rosol ho evidentně nemá. Ani v Kazachstánu neměl.

Český tenista Lukáš Rosol foto: ČTK

Jen si to promítněte: zraněný Berdych chyběl, po operaci nejistý Štěpánek zvládl jenom čtyřhru. Po deblové prohře tak stál sedmadvacetiletý dlouhán před mimořádnou výzvou. Co si budeme nalhávat, ač byl Navrátilův tým oslabený a Rusové pod modrožlutou vlajkou popadali v posledních měsících do druhé stovky žebříčku, prohra obhájců by se brala jako ostuda. Rosol ji dopustit nechtěl. Musíš vyhrát! říkal si.

Zálohu pro případný pátý rozhodující zápas měl špatnou: Štěpánek se na singla necítil, Hájka prý bolela záda. Zbývala jediná možnost: Minář – proti Golubjovovi. A tak se Rosol rval. Vyhrál. Není šampionem jako Berdych, který loni vyhrál sedm z osmi dvouher. Není ani hrdinou jako Štěpánek, který vydřel rozhodující bod finále. Ale ukázal, že v těžké chvíli umí zabrat a zvládl mimořádný tlak. Pro daviscupovou budoucnost českého týmu je příslibem. Zaplať pánbůh za to sebevědomí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!