17. listopadu 2012 19:54 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Neděle bude ještě hodně těžká, shodují se čeští tenisté

Tomáš Berdych (vlevo) a Radek Štěpánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych (vlevo) a Radek Štěpánek | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Duo Tomáš Berdych a Radek Štěpánek zvládlo těžkou sobotní čtyřhru a přiblížilo Česko k zisku Davisova poháru. Oba tenisté však rozhodně nepovažují vedení 2:1 za rozhodující. "Čeká nás strašně těžká neděle," upozornil Berdych.

Přesto vás už někteří fanoušci mohou vidět s trofejí nad hlavou.
Berdych: Nevím, kteří lidi to takhle vidí. Možná by si měli zajít k očnímu.
Štěpánek: Já mám čoček dost, klidně jim je půjčím.
Berdych: Určitě to není blízko. Dá se k tomu říct jediné, že jsme na nejlepším možném skóre, které jsme mohli mít. Čeká nás strašně těžká neděle, ale když se člověk vyhrát ve finále, nemůže očekávat, že to bude tři nula po sobotě.

Byl to nejtěžší debl, co jste v Davis Cupu spolu odehráli?
Štěpánek:
Byl to jeden z nejtěžších, už jsme byli víc unavení. Někdy jsme hráli i na pět setů, třeba s Belgičanama. Tohle byl hodně kvalitní debl, Španělé vyhráli Masters, hráli opravdu skvěle.

ČTĚTE TAKÉ

Co se změnilo po prvním setu?
Štěpánek: Já jsem jim hned na začátku dal dárek v podobě prohraného podání, kdy jsme udělal dvě dvojchyby. Oni hráli neuvěřitelně, ale my jsme se pak dostali do tempa.

Ukázal se právě ve čtyřhře povrch jako vaše výhoda?
Berdych:
Nevím, jak to vadilo, nebo nevadilo jim. Nám to docela vyhovovalo, my jsme se do toho dostali. Mně osobně trvalo chvíli, než jsem chytil zpátky ten deblový rytmus. Oni navíc hrajou odlišně než ostatní páry. Moc zápasů jsem proti nim v sezoně nehrál. Naštěstí to trvalo jen set. Pak jsme chytili ten rytmus, využili svých zbraní a šli jsme za tím.

Radku, řekl jste Tomášovi nějaké postřehy z Turnaje mistrů, kde jste spolu s Paesem proti Granollersovi s Lopezem hráli?
Štěpánek: Říkal jsem mu pár postřehů, ale člověk nemůže moc radit, když má jiného parťáka. My s Tomem hrajeme svého debla, snažil jsem se vybrat ty věci, které můžeme ovlivnit svým rytmem. Po tom setu jsme se dostali do toho našeho tempa.

Jak jste na tom se silami? Tomáši, jak se vám po páteční šichtě vstávalo?
Berdych: Vstávalo se dobře, končili jsme pozdě, ale čekal jsem, že to může být i horší. Spal jsem skvěle, to je ten nejlepší odpočinek, co jsme mohl mít. Únava tam bude vždycky, ale tady je to o vůli, aby to člověk přebojoval. V tom těle se vždycky dá něco najít, i když si člověk myslí, že tam nic není.

Zbyla vám nějaká vůle i na neděli?
Berdych: Zůstává ji určitě hodně. Věřím, že zítra bude ten správný den a povede se nám to dorazit.

Jak je důležité, že Ferrer s Almagrem mají den volna? Nebo bude rozhodovat to, že jste rozjetí a máte navrch psychicky?
Štěpánek: Myslím, že den volna vždycky pomůže. To prostě tak je, ale šli jsme do Davis Cupu s tím, že většinou hrajeme všechny tři dny, jsme na to zvyklí. Nesmíme brečet, že nemáme den volna. Bereme to tak, jak to je. Snažíme se oba dva dělat maximum.

Radku, může rozhodovat váš zápas s Almagrem. Co jste si vzal z jeho zápasu s Tomášem?
Štěpánek: Hrál proti Tomovi skvělý zápas, pomohlo mu to, že vedli jedna nula a mohl hrát uvolněně, nikdo to od něj v uvozovkách nečekal. K tomu zápasu je ale strašně daleko, je brzo bavit se o nějakých prognózách. Když k tomu zápasu dojde, tak jsem připravený bojovat o ten poslední bod, ale já věřím Tomovi.

Michael Bereň, vlh

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?