Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stříbrná Hlaváčková draží holínky, cena šplhá do desetitisíců

Sport

  7:30
PRAHA - Nedostatkové zboží letošního léta? Holínky. Tedy ty modré olympijské, které proslavili čeští sportovci v Londýně, v limitované sérii se prodávaly i v obchodech a zmizely z pultů ještě během her. Pár se jich ještě dá sehnat v internetových dražbách. Jejich cena ale šplhá vzhůru.

Jaroslav Kulhavý si pro zlatou medaili přišel v holínkách foto: Reuters

Poté, co stříbrná tenistka Andrea Hlaváčkové umístila olympijskou kolekci na své facebookové stránky, strhl se boj a to hlavně o modré gumáky. "Nejdřív jsem si je chtěla nechat, ale pak se mě na ně ptalo tolik lidí, tak doufám, že jim dáte pořádnou cenu," napsala Hlaváčková a nemýlila se.

První příhoz sice činil pouhých sto korun, v neděli večer se však cena holínek vyšplhala na 22 tisíc korun. Tam se prozatím zastavila, ale je možné, že ještě poporoste. Zájemci mohou přihazovat na Facebooku Hlaváčkové ještě do 24. srpna. A kam vydražené peníze poputují? Šestadvacetiletá sportovkyně by je nejraději věnovala dětskému stacionáři pro postižené děti.

ČTĚTE TAKÉ:

K Hlaváčkové se připojili i další sportovci, své oblečení a holínky z olympiády chce vydražit i cyklista Roman Kreuziger. "Věnoval jsem Andrejce do dražby velkou část svého olympijského oblečení a budu moc rád, když věci vydražíte za co nejvyšší cenu. Jde skutečně o dobrou věc," píše na svých webových stránkách. Pánské holínky se však na facebookových stránkách zatím neobjevily.

Holínky české olympijské výpravy

Jiní olympionici si zřejmě slavné gumáky nechávají na památku. Ale například basketbalistka Eva Vítečková prozradila, že je daruje: "Dám je mamce na zahrádku," svěřila se serveru LIdovky.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Gumové boty z olympijské kolekce se také objevily na portálu Aukro.cz. Vyvolávací cena byla v podstatě srovnatelná s cenou v obchodech nebo na e-shopu. Dražba začínala na 520 korunách a výherce za pár holínek ve finále zaplatil 898 korun.

Neobvyklé obutí na nohách českých sportovců při olympijském nástupu doslova strhlo vlnu nadšených reakcí. Zahraniční komentátoři nejvíce oceňovali český smysl pro humor. Olympijské holínky se ale neblýskly jen při zahájení olympijský her. Sportovci si gumáky často brali i na slavnostní udílení medailí, takže veřejnost je měla stále na očích.

Tmavomodré holínky, které stejně jako celou olympijskou sérii zdobí vzor inspirovaný abstraktním obrazem Františka Kupky, byly vyrobeny speciálně pro nástup českých sportovců. Na celé nástupové kolekci spolupracovala firma Alpine Pro také s módním salonem E.daniely (duo návrhářek Eva Janoušková a Daniela Flejšarová).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat