Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Obhajoba prvenství neklapla, ale Samková smutnit nemusí. Z MS si odváží bronz, pomohl i pád soupeřky

Sport

  15:58
Idre-Fjäll - Snowboardcrossařka Eva Samková po předloňském titulu získala tentokrát na mistrovství světa bronz. K druhé medaili ze světových šampionátů jí ve finále ve švédském Idre Fjäll pomohl i pád Australanky Belle Brockhoffové. Vyhrála Britka Charlotte Bankesová, pro kterou je to první titul po stříbrných medailích z posledních dvou MS. Druhá skončila Italka Michela Moioliová.

Eva Samková má bronz z mistrovství světa. foto: Czech SBX Team

Olympijská vítězka ze Soči 2014 Samková bez problémů postoupila pavoukem do finále, když vyhrála čtvrtfinálovou i semifinálovou jízdu. Ve čtyřčlenném boji o medaile se hned po startu stejně jako v předchozích kolech ujala vedení. 

Eva Samková.
Eva Samková.

Pak ale její soupeřky nabraly větší rychlost a sedmadvacetiletá Češka se propadla až na čtvrtou příčku. Jenže nedaleko před cílem upadla Brockhoffová a uvolnila Samkové cestu k medaili. Světová obhajoba české reprezentantky dopadla stejně jako ta olympijská, po zlatu následoval bronz.

Hned ve čtvrtfinále překvapivě skončily naděje na úspěch Američanky Faye Guliniové. Druhá žena kvalifikace, která má ve Světovém poháru stejně bodů jako vedoucí Samková, se v horní části trati dostala v klopené zatáčce do kontaktu s Brockhoffovou a úplně zastavila. Skončila s velkou ztrátou poslední.

Osmifinále bylo konečnou pro všechny tři české muže, kteří se dostali z kvalifikace do vyřazovacích bojů. Nejlépe si vedl Jan Kubičík, jenž obsadil ve své jízdě třetí místo. Radek Houser a Jakub Žerava byli čtvrtí. 

Světový titul poprvé získal Španěl Lucas Eguibar, jehož maximem bylo dosud stříbro z domácího MS v roce 2017 v Sierra Nevadě. V závěru předstihl Rakušana Alessandra Hämmerleho. Třetí skončil Kanaďan Eliot Grondin.

Autoři: ,

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...