Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obnovená spolupráce. König podle Britů míří za Saganem do Bory

Sport

  8:00
LONDÝN/PRAHA - Tady nastartoval svou velkou kariéru, tady se poprvé dostal do nejlepší desítky na Grand Tour, v tomhle týmu skončil sedmý na Tour de France. A teď se má podle cyklistického serveru Cyclingweekly český cyklista Leopold König po sezoně do Bory vrátit. Do týmu, kam má přestoupit i největší hvězda posledních let - Peter Sagan.

Leopold König se má po dvou letech vrátit do nejlepší německé stáje. foto: ČTK

S touhle informací přišel v pátek cyklistický server CyclingWeekly. „Stáj Sky se s ním po sezoně rozloučí a on se připojí zpět k týmu, ve kterém dojel v roce 2014 sedmý na Tour de France.“

Byl by to návrat tam, kde vkročil do světa velké cyklistiky. Kde poprvé dostal příležitost ukázat na jedné z Grand Tour, co v něm doopravdy je.

Byl by to návrat ztraceného syna.

Už začátkem června se začalo mluvit o tom, že Peter Sagan odejde po sezoně z rozpadajícího se Tinkoffu do německé Bory.

Tehdy s touto informací přišel nejprve server radsport-news.com, pak i belgický list Het Nieuwsblad. Na Tour de France to v rozhovoru pro MF DNES potvrdil i Oleg Tiňkov.

„Peter Sagan už podepsal Boře, to je hotová věc. Dají mu mnohem víc, než jsem mu dával já. U mě měl ročně 4,5 milionu eur, oni mu nabídli šest. A pak že já přeplácím jezdce,“ řekl tehdy ruský magnát.

Potvrdit tuhle informaci ale vedení Bory nemohlo, přestupy cyklistů se totiž podle pravidel Mezinárodní cyklistické unie smí zveřejňovat až od 1. srpna. Tedy od pondělí.

Sejde se Sagan s Königem i Bártou?

Na platu Sagana by se v Boře měla údajně podílet i firma Specialized, o které se v souvislosti s technickým vybavením německé stáje mluví.

„Všichni mluví o Specializedu o Saganovi jako o hotové věci, ale přestupy se mohou zveřejňovat až od prvního srpna, takže k tomu asi nemám co říct,“ prozradil těsně před odletem do brazilského Ria český cyklista Jan Bárta, který už v Boře a bývalém NetAppu tráví sedmou sezonu.

Už v pondělí by tak cyklistický svět mohl řešit nejočekávanější přestup letošního léta.

Pokud by Sagan opravdu přestoupil do Bory, německý tým by si tím pravděpodobně zajistil i licenci Wordl Tour pro následujících x let, a tím i účast na nejlepších závodech světa, včetně tří Grand Tour.

Konečný verdikt se ale Bora dozví až v listopadu nebo v prosinci. „Na UCI je poslední rozhodnutí, ale my budeme prezentovat silný tým spolu s našim rozpočtem. Doufám v zelenou,“ řekl už během Tour manažer týmu Ralph Denk.

Cyklista Leopold König (na snímku) získal 23. června na mistrovství ČR a SR v...
Vzduchové stopy v barvách trikolory nad Vítězným obloukem.

Umí si někdo představit, že by ta zelená nepřišla? Po tom, co Sagan v posledních letech předváděl, a to nejen na Tour de France?

Spolu se Slovákem by do týmu měli z Tinkoffu přijít přijít Erik Baška, Michael Kolář a bratr Juraj Sagan, dále pak Polák Majka a sportovní ředitel Patxi Vila. Mluví se i o příchodu Tonyho Martina z Etixxu.

A teď i Leopolda Königa.

Ten bude 1. srpna cestovat do brazilského Ria, kde jak se dříve vyjádřil, by rád útočil na medaili. A je jedno, jestli v časovce, nebo v hromadném závodě. Po hrách by pak mohl oznámit, jestli se vrací tam, kde všechno začalo.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...