9. dubna 2010 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Obrovitý Babič je pro Pálu posledním testem před titulovým zápasem

Ondřej Pála (vlevo) v akci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pála (vlevo) v akci. | foto: www.boxing.cz

PRAHA Stočtyřicetikilová zeď stojí českému boxerovi Ondrovi Pálovi (25) v cestě za vysněným zápasem o titul profesionálního mistra světa. Pokud ji v německém Schwerinu v pátek večer zbourá, čeká jej v Turecku zápas o Interkontinentální titul organizace WBC, což by byl pro českého bijce poslední mezistupeň před životním duelem.

Ani před tak důležitým zápasem ovšem neztrácí nejlepší česká těžká váha mezi šestnácti provazy svou obvyklou pohodu a dobrou náladu. "Překvapím ho. Sundám ruce a on z toho bude tak v šoku, že ho pak zbiju," žertoval Pála při rozhovoru pro LN.

Ondro, jak se nyní cítíte, pár hodin před dalším zápasem?
Úplně parádně, jsem právě po vážení (rozhovor vznikal ve čtvrtek odpoledne, poz. redakce). Mám 108 kilo, jsem spokojenej.

To jste se opět vrátil na svou starou váhu, je to pravda?
Ano, zase tolik jsem nepřibral, ale v tom posledním zápase to nebylo úplně ono a pořád mám méně než před rokem, dvěma, když jsem boxoval se 110 kily. Jsem teď nějak mezi tím. A cítím se výborně.

Jak proběhla příprava a trénink?
Téměř bez problémů, trochu jsem byl nastydlej, ale to byla otázka jen pár dnů.

Sergej Babich.

Vy máte 108 kilo, váš soupeř ale váží ještě o třicet kilo více. Co od zápasu očekáváte?
Že bude těžký po všech stránkách. Budu se snažit boxovat ofenzivně jako vždy a dostávat se mu co nejvíce na tělo. On je sice obrovskej, ale také pomalejší, bude se snažit trefit mě jedním úderem a sundat. Ale knockoutovat jej chci také já. Jsem favorit, takže bych to měl v zápase potvrdit.

Fanoušci se mohou těšit na pěkný duel…
Přesně tak, navíc já ho překvapím tím, že si bude myslet, že se budu jen bránit, ale já dám ruce dolů a on z toho bude tak v šoku, že ho zbiju já (usmívá se). Ne, tak to samozřejmě neproběhne, ale já nikdy neboxoval z ústupu a nebudu ani tentokrát dělat změnu, také v tréninku jsem se ale věnoval tomu, jak se dostat před delší a silnou přední ruku. Osobně se o taktiku nikdy nezajímám, ale Jurij (Krivoručko, kouč Ondřej Pály, pozn. redakce) ví, jak mě na soupeře připravit.

Ondřej Pála pózuje pro Lidové noviny.

Babich bude osm dnů po vás boxovat další zápas, nechcete ho trochu šetřit? Po k.o. by se mu mohlo docela těžko boxovat…
… To asi ano (směje se), ale to je jeho starost. Tuhle informaci vím vlastně až od vás. Šetřit ho fakt nechci.

Co máte v plánu po zápase?
Jako vždy dovolenou, rád bych si ještě někde zajezdil na snowboardu a pak zase příprava na další zápas.

Už víte, kde a případně jak důležitý to bude duel?
Ano, mělo by to být v Turecku o Interkontinentální titul WBC na dvanáct kol. Soupeře ještě ale neznám.

Takže potom se chystáte na Vitalije Klička a světový titul?
(směje se) Přesně tak. Ne, je to mezistupeň, který by mě případnému zápasu o světový pás WBC hodně přiblížil.

Pála proti Babičovi

Ukrajinský kolos Sergej Babič je dokonce o rok mladší než český soupeř, v profesionálním ringu ale i vinou zranění má výrazně méně zkušeností. Zatímco pro Pálu bude souboj ve Schwerinu již devětadvacátým v kariéře, ve kterém si může připsat sedmadvacátou výhru (18 k.o., proti dvěma porážkám), pro Babiče to bude teprve třináctý duel mezi profesionály (10 výher, 8 k.o. – 2 porážky).

Český boxer je tak v zápase jasným favoritem a rád by to potvrdil vítězstvím před limitem, i když ze soupeře má vzhledem k jeho propozicím respekt. Pokud Pála vyhraje, do začátku léta by se měl nastoupit v Turecku ve dvanáctikolovém duelu o Interkontinentální titul organizace WBC. V té nedrží světový pás nikdo jiný než Vitalij Kličko.

Zápas Pála vs Babič je naplánován na páteční večer od 21 hodin, přímým přenosem jej bude vysílat Eurosport.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz