Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Pála sundal gigantického Babiče a čeká jej velký titulový zápas

Sport

  21:15aktualizováno  11. dubna 16:48
PRAHA/SCHWERIN - Český profesionální boxer Ondřej Pála se dočkal v severoněmeckém Schwerinu svého sedmadvacátého vítězství v profesionálním ringu, když technickým k.o. v pátém kole porazil stopadesátilového ukrajinského obra Sergeje Babiče. Na Pálu nyní bude čekat souboj Interkontinentální titul WBC s Konstatinem Airichem.

Sergej Babich. foto: Reprofoto

Nejlepší český profesionální boxer v těžké váze Ondřej Pála se v pátek večer v severoněmeckém Schwerinu dočkal svého sedmadvacátého vítězství v profiringu (devatenácté k.o., proti dvěma porážkám). 

PRVNÍ ČÁST ZÁPASU PÁLA-BABIČ:

Tentokrát se mu ovšem povedl úctyhodný kousek. Na galavečeru pořádaném německou stájí Arena Box-promotion porazil technickým k.o. v pátém kole stopadesát kilo vážícího Ukrajince Sergeje Babiče. Připravil mu tak teprve třetí porážku.

Obrovitý Babich je pro Pálu posledním testem před titulovým zápasem - VÍCE ČTĚTE ZDE!

DRUHÁ ČÁST ZÁPASU PÁLA-BABIČ:

Český boxer měl proti soupeři, který se vracel do ringu po dvouleté odmlce, od začátku výraznou převahu. Ten jeho tvrdé údery - především zadní pravé háky - dokázal dlouho ustát.

Ondřej Pála po vítězství

...O zápase: "Šlo to podle plánu, až na pár výjimek, kdy jsem mu tam zbytečně stál na přední ruce. Kdybych se měl oznámkovat jako ve škole, tak to bylo tak za 2-, možná 3."

...O soupeři: "Bylo to těžké, je velký, ale byl jsem dobře připravený, od začátku jsem útočil a nedal jsem mu skoro žádnou šanci."

...O dalším zápase: "5. července bych se měl utkat s Airichem o pás Interkontinentálního šampiona WBC. Teď ho sice drží Solis, ale ten ho uvolní, chce boxovat v jiné organizaci."

...O možnosti boxovat s Vitalijem Kličkem: "Ta šance tam je a já ji cítím. Je to skvělá práce manažera. Airicha jsem porazil a věřím si na něj. Výhra by měl vyhodila hodně vysoko na žebříčku WBC (Solis je momentálně světovou dvojkou, pozn. redakce) a Vitalij nyní dává šanci i soupeřům mimo elitní desítku světa, takže šance by tu byla obrovská."

Zlom ale přišel ve 4. kole, kdy byl Babič ke konci kola poprvé počítán po spršce úderů od českého boxera.

Na úvod dalšího kola se sice dostal ukrajinský hromotluk do několika výpadů, těm se ale dokázal Pála skvěle vyhnout a v polovině kola po drtivém pravém háku roztrhl čtyřiadvacetiletému sokovi obočí a ringový sudí již do dalšího boje po konzultaci s rohem Ukrajince otřeseného Babiče nepustil.

Pála vítězství potvrdil stoupající formu i pozici ve světovém žebříčku (momentálně 39. místo) a především fakt, že by se měl 5. června v Turecku utkat o Interkontinentální titul organizace WBC s Němcem Konstantinem Airichem, kterého před rokem porazil jasně na body. Pás sice nyní drží světová sedmnáctka Odlanier Solis, ten se ale rozhodl vzdát. V této prestižní organizaci drží  světový titul legendární Vitalij Kličko. 

Pokud by Pála vyhrál, mohl by se osmatřicetiletou legendou o jeho pás mistra světa v následujících měsících střetnout. Pro český box by to bylo v nejprestižnější váhové kategorii poprvé v historii, co by se boxer ze srdce Evropy dostal do zápasu o tak prestižní titul. Zatím bojovali o titul profesionálního mistra světa v nižších váhových kategoriích pouze Lukáš Konečný a Rudolf Kraj.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!