Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Od ranařky Kvitové k modelce Wozniacké. Zvládne Kotyza netradiční přestup?

Sport

  14:30
PRAHA - Ode zdi ke zdi. Takovou cestou se nyní vydal David Kotyza. Posledních sedm roků vedl Petru Kvitovou, která hraje suverénně nejagresivnější a nejútočnější tenis na okruhu. Nyní však bude chtít přivést zpátky na výsluní Dánku Caroline Wozniackou, někdejší světovou jedničku, která je naopak známá jako hráčka s nejlepší obranou. Víc než na kurtu však v poslední době slavila úspěchy v roli modelky.

David Kotyza bude místo Kvitové spolupracovat s Wozniackou. Dovede ji také ke grandslamu? foto: Youtube.comReprofoto

„Já ale Davidovi věřím, podívejte se, co udělal z Petry (Kvitové). Dva vyhrané grandslamy, Turnaj mistrů, 15 vyhraných turnajů, to není zrovna málo,“ řekl Lidovkám.cz Jiří Novák, který stejně jako Kotyza trénuje v Prostějově.

„A taky si nemyslím, že by David přechod mezi rozdílnými styly nezvládl. Nikdo nehraje takový tenis jako Petra, to je spíš rarita. Navíc před Petrou trénoval dvacet jiných tenistů a také to zvládl,“ doplnila někdejší světová pětka.

Podle něj Kotyza, s nímž ukončila Kvitová spolupráci letos v únoru, nebude typickou hru Wozniacké předělávat. Spíš bude pracovat na tom, aby v současnosti až 24. hráčce žebříčku WTA zvýšil sebevědomí.

Caroline Wozniacki pózovala pro Sports Illustrated.
Tenistka Petra Cetkovská po výhře nad Wozniackou.

„Wozniacká tenis umí, chce to jen dodat jí sebevědomí. A k tomu potřebuje David i ona nějaký čas. Samozřejmě pak záleží, jak si s ní sedne a jak ho přijme její otec,“ poukázal Novák na Piotra Wozniackého, který Kotyzu přemluvil, aby jeho dceru vedl.

Spojení Dánky s polskými rodiči, která vyhrála 23 turnajů a 67 týdnů byla světovou jedničkou, a Kotyzy přitom tenisoví experti příliš nevěří. Minimálně nevěří tomu, že by Wozniackou také dovedl ke grandslamu jako Kvitovou.

Kotyza však věří, že se mu podaří alespoň vylepšit nelichotivou bilanci Wozniacké v této sezoně.

„Považuju za normální v mém věku pracovat, dokud mi síly a schopnosti dovolí. Mám pocit, že výsledky Caroline v současnosti neodpovídají jejím možnostem,“uvedl osmačtyřicetiletý Kotyza.

A štěstí mu popřála i sama Kvitová. „Jsem za něj šťastná. Přeji jim oběma hodně štěstí,“ napsala na twitter Kvitová, která si i bez Kotyzy dala za cíl vyhrát zlato na olympiádě v Riu.

„To je od tebe milé. Ať se daří tobě i tvým fanouškům po celý zbytek sezóny,“ odpověděla ji Wozniacká.

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat