4. května 2011 12:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Odložil promluvil: Svého otce jsem zabít nechtěl

Věra Čáslavská a  Josef Odložil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Věra Čáslavská a Josef Odložil. | foto: ČTK

PRAHA Dlouhých čtrnáct let. Od ledna roku 1997, kdy mu tehdejší prezident Václav Havel udělil milost, nepromluvil pro média. Žije v ústraní, útočiště našel pod pahorky Jeseníků, které miloval jeho táta. Martinu Odložilovi, po jehož úderu v létě roku 1993 skonal jeho otec Josef Odložil, je nyní sedmatřicet let, pracuje jako lesní dělník a podílí se na péči o roční dcerku. Především se však stále vyrovnává s činem, kterým změnil osud řady lidí.

"Nezničil jsem přece život jenom sobě, zničil jsem ho třem sourozencům, mojí matce, tátově manželce, jeho příbuzným a přátelům," řekl Odložil v exkluzivním rozhovoru pro LN, kterým prolomil dlouholeté mlčení. Člověk má z jeho slov a chování pocit, že tento stále ještě mladý muž se neumí smát. Vleče na zádech závaží a je vděčný za každý projev lidskosti.

Pohnute osudy.

"Zabil jsem svého otce a maminku dostal do blázince. Myslím, že být někde, kde bych se nemusel dívat na následky svých činů a třeba si mohl namluvit, že jsem si trest vězením vybral, by pro mne bylo nejspíš jednodušší. Nechtěl jsem zabít svého otce a ani jej jakkoli zranit, nepoužil jsem žádnou zbraň," říká pro další díl seriálu LN Pohnuté osudy.

Věnuje se příběhu gymnastky Věry Čáslavské i jejího manžela Josefa Odložila, kteří se rozvedli v roce 1988. Do smrti bývalého atleta, stříbrného olympionika z Tokia v roce 1964 a Martinova otce zbývalo šest let...

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR SI PŘEČTĚTE VE ČTVRTEČNÍCH LN

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!