Pátek 18. června 2021svátek má Milan 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Podvod? Ilumináti? Uzdravování hvězdy vyvolává šílené konspirační teorie

Odom ještě se svou bývalou ženou Khloé Kardashian. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odom ještě se svou bývalou ženou Khloé Kardashian. | foto: Reuters

LAS VEGAS Lamar Odom je na dobré cestě za úplným uzdravením. Bývalý slavný basketbalista, který se po divokém večírku v nevěstinci ocitl v kómatu, dělá velké pokroky. Dýchá bez přístrojů, je schopný mluvit a částečně se pohybovat. Jeho rychlá rekonvalescence začala vyvolávat šílené konspirační teorie.

Odom, který se v bezvědomí ocitl po užití kokainu, alkoholu a prášků na zvýšení potence, bojoval v prvních dnech po hospitalizaci o život. Utrpěl několik infarktů a selhávaly mu orgány. Postupně se jeho stav ale začal lepšit a nyní se zdá, že je z nejhoršího venku.

Nejprve stiskl ruku své ženy, Khloé Kardashianové, která je u něj po celou dobu, navzdory tomu, že jsou v rozvodovém řízení. Poté bývalý hráč Lakers či Miami krátce otevřel oči a zanedlouho pronesl první slova. „Hi, baby,“ tak měl oslovit svou manželku.

Brzy poté už byl Odom schopný za pomoci masky sám dýchat, teď už to zvládne i bez ní. Ještě více se zlepšila jeho schopnost komunikovat a lékaři na něm provedli úspěšný test polykání. To je důležité pro vyloučení poškození mozku. Podle posledních informací už se dokonce může omezeně pohybovat.

Celkově vzato, velice rychlá rekonvalescence. Až zázračně. A to začalo vyvolávat šílené konspirační teorie.

Publicita, podvod nebo ilumináti?

Paranoidní lidé na sociálních sítích už přišli s třemi teoriemi. Všechny viní rodinný klan Kardashianů.

Protože se blíží další série reality show Keeping Up with the Kardashians, objevují se hlasy, že Odomovo kóma zařidila nějakým způsobem právě rodina jeho ženy Khloé a tím si chtěla zajistit publicitu.

Druhá teorie se opírá o stejný motiv, který ale zasazuje do kontextu velkého podvodu. Odomovi se prý nic nestalo a s Kardashianovými hrál hru, která měla všem přinést pozornost.

Poslední teorie je zdaleka nejšílenější. Rodina Kardashianů je už delší dobu spojována s tajnou společností iluminátů. Podle některých se jedná o spolek, který je schopen zajistit úplně vše, tedy i způsobení nemoci a její okamžité vyléčení.

Odom měl údajně hrozit celé rodině, že její příslušnost k iluminátům prozradí do médií. Za to jej postihl trest a zázračného léku se mu mělo dostat za slib mlčenlivosti.

Hlavní teď je, že se Odomův stav skutečně lepší a má velkou naději na celkové uzdravení. Šíření bláznivých konspiračních teorií však už nezabrání asi nic.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

SOUTĚŽ: Vyhrajte půlroční balení trošku jiných Rybiček s omega-3 pro děti
SOUTĚŽ: Vyhrajte půlroční balení trošku jiných Rybiček s omega-3 pro děti

Zdravé tuky nebo-li omega-3 jsou klíčové pro správný vývoj a funkci nervové soustavy. Většina lidí jich ale ve svém jídelníčku nepřijímá dostatek....