Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Olympijský úlet. Rusové nacpali dvě toalety do jedné kabinky

Sport

  11:33
PRAHA - Olympijské hry ještě nezačaly a Soči registruje další problém. Vedle teroristických hrozeb, obav z rychlosti dostavování sportovišť nebo předpokládaného dopravního kolapsu se tento jeví poněkud úsměvně. Novinářům akreditovaným na biatlon ale do smíchu zřejmě nebude.

Dvě toalety v jedné kabince? Pro Rusy žádný problém foto: twitter.com/BBCSteveR

Není to žádná koláž. Na pánském WC v olympijském biatlonovém centru v Soči se opravdu nachází dvě toalety v jediné kabince. Nepochopitelný záměr budovatelů olympijského centra poslal do světa prostřednictvím twitteru reportér BBC Steve Rosenberg. Vidím dvojmo, poznamenal jen k tomu.

Fotografie se ihned rozletěla po sociální síti. Jenže z mezinárodní ostudy není úplně do smíchu některým ruským politickým představitelům. Ozval se třeba aktivista a dlouhodobý kritik Putinova režimu Alexej Navalnyj. Ten si veřejně povzdechl nad pomyšlením, kolik za takový úlet museli Rusové zaplatit.

Rýpl si i další známý člen ruské opozice Garry Kasparov. "Myslím, že když se topí v moři obvinění z korupce, hrozby terorismu a poslouchání homofobních vládních právních předpisů, asi si celá ruská olympiáda potřebovala takovou komedií zkrátka trochu ulevit. Škoda, že to jen podporuje názor o neschopnosti celého pořádání," poznamenal k tomu bývalý šachový velmistr.

Naděje pro Soči

Fotografií se už baví i v zámoří. Například americký server sportsgrid.com uvedl svůj článek slovy: "K podpoře týmové soudržnosti, nebo možná jednoduše proto, že zdi jsou příliš drahé, taková je situace v olympijském biatlonovém centru."