Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Olympijský výbor udělal dvě zásadní chyby, je to ostuda České republiky, říká šéf sportovní agentury


Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser na briefingu v Praze. (18. května 2021) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Premium Rozhovor
Stále si stojí za svým. Ani den poté, co ve veřejnoprávní televizi prohlásil, že Český olympijský výbor (ČOV) v Japonsku nahlásil do izolace jiné lidi než ty, kteří na palubě „olympijského“ letadla seděli v blízkosti nakaženého lékaře Vlastimila Voráčka, své výroky šéf Národní sportovní agentury (NSA) Filip Neusser nezmírnil.

I po tiskové konferenci hlavní hygieničky Pavly Svrčinové a ředitelky Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňky Jágrové, která celý případ šesti nakažených na palubě vládního speciálu řeší, Neusser v rozhovoru pro Lidovky.cz zopakoval, že ČOV úmyslně zatajil pravý zasedací pořádek čtrnáctihodinového letu.

„Kdyby poslali do karantény správné lidi, nemuseli tito sportovci přijít o účast na olympiádě,“ vysvětluje, proč v celém případu tak hlasitě vystupuje pro olympijskému výboru.

Lidovky.cz: Plánoval jste takto veřejně promluvit o tom, že ČOV podle vás předložil japonským úřadům nepravdivý zasedací pořádek charterového letu?
Nejhorší je, že spousta lidí si o tom šušká, potvrdila to řada novinářů z místa. Měl jsem to také jen z těchto zdrojů, ale hodinu před pořadem jsem se napřímo od účastníků letu tuto skutečnost dozvěděl natvrdo. Neplánoval jsem to takto, ale chtěl jsem to říct, protože je to něco, s čím já se nemohu vyrovnat. A jestli to bere ČOV jako osobní útok, chápu to, potřebují se bránit, ale není to správné, fér, nemělo by se to dít, proto jsem to musel říct.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat