Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Paige Spiranacová: mezi golfovou elitou jen díky sex-appealu

Sport

  14:24
PRAHA - Ostatní golfistky si stěžují, že není dost dobrá - a ona skutečně není. Za svou kariéru vyhrála pouze jeden turnaj, Američanka Paige Spiranacová si však díky kombinaci atraktivního vzhledu a prezentace na sociálních sítích vybudovala pozici globální superstar, jejíž popularita zastiňuje mnohé nejlepší golfisty světa.

Paige Spiranac vyhrála ve své profesionální kariéře jeden turnaj. foto: Twitter Paige Spiranac

Na sociální síti Instagram má víc než milion sledujících, další statisíce hltají její facebook či twitter. Není třeba zakrývat, že fanoušci Paige Spiranacové nechodí na její profily kvůli tomu, aby odkoukali golfový švih. Půvab a popularita třiadvacetileté Američanky však nenechává chladným ani „seriozní“ golfový svět, který se dívku snaží využít k propagaci celého sportu.

Právě proto se Sparinacová objevila na obálce prestižního časopisu Golf Digest teprve několik měsíců poté, co se v roce 2015 stala profesionálkou. Právě proto dostala v prosinci téhož roku pozvánku na turnaj Dubai Ladies Masters, přestože na green Emirates Golf Clubu výkonnostně nepatřila.

I když to kvůli její aktivitě na sociálních sítích a zcela cílenému budování obrazu sexsymbolu může znít paradoxně, Spiranacová se snaží svůj status globální hvězdy sociálních sítí využít k varování před kyberšikanou, které podle svých slov sama musí téměř neustále čelit.

„Bylo to opravdu zlé. Hned po turnaji jsem si musela dát tři týdny volno, ale když jsem si jen četla komentáře od lidí - byly velmi kruté,“ svěřila se golfistka po zmiňovaném turnaji v Dubaji, kde výsledkově propadla. „Útočili na mě, mé rodiče, mé přátele. Říkali, že jsem ostudou golfu, s čímž se potýkám opravdu každý den,“ řekla rodačka z Colorada pro web The National.

Paige Spiranac je golfovou královnou. Zatím ovšem pouze na sociálních sítích...
Paige Spiranac na greenu.

„Nikdy nezapomenu den, kdy tahle šílenost začala,“ vzpomíná Paigina matka Annette na léto 2015, kdy její dcera spustila svou aktivitu v kyberprostoru. „Každou hodinu ji začaly na Instagramu sledovat další tisíce lidí. Ležela v pokoji na zemi a plakala. Neustále říkala „bojím se, vůbec nevím, co se děje“. Bavíme se o dívce, která vždy byla plachá a introvertní,“ upozorňuje na stinnou stránku internetové slávy matka Paige Spiranacové.

Paige Sparinacová a trocha sebeparodie:

Paige, jež prý v dětství trpěla astmatem tak silným, že u jejího lůžka musela matka každou noc hlídat, jestli ještě dýchá, se nyní stala ambasadorem nadace Cybersmile. Jejím posláním je právě boj proti šikaně na internetu a zvláště sociálních sítích. „Sociální sítě jsou požehnáním i prokletím zároveň,“ řekla v rozhovoru pro stránky nadace absolventka univerzity v San Diegu.

Na svém webu, kde o sobě píše jako o „talentované golfistce“, dále uvádí, že chce inspirovat ženy, aby byly samy sebou, a „oslavovat krásu života“.

I když v roce 2016 Paige prošla cutem na kvalitně obsazeném Ladies Scottish Open v Dundolandu a připsala si dokonce první vítězství v profi kariéře na turnaji Cactus Tour, sbírá stále body hlavně za sexy fotky na internetu. Více followerů na Instagramu než ona mají z golfistů pouze tři z nejlepších hráčů světa Rory McIlroy, Jordan Spieth a Rickie Fowler.

A ostatní golfistky žárlí...

Autor: