Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

České bojovnice se ‚odhalily‘ pro LN: krásné, vyzývavé, milující krev i něžné

Sport

  9:30
PRAHA - Čtveřice Michaela Kerlehová, Lucie Sedláčková, Nela Freihherová a Lucie Mudrochová absolvovala pro Lidové noviny focení, při kterém měly ukázat krásu bojových sportů a že ty jsou i pro „obyčejné“ dívky a ženy, do kterých byste to na první pohled neřekli.

Nella Freihherová při focení pro Pátek LN. foto:  David Neff, MAFRA

Zároveň pohovořily také o tom, co je k jejich aktuálním sportovním profesím vlastně přivedlo. A mnohdy se možná budete divit, cože je tím hlavním důvodem pro vstup mezi šestnáct boxerských provazů, či do oktagonu pro ultimátní zápasy.

Nella Freihherová při focení pro Pátek LN.
Michaela Kerlehová při focení pro Pátek LN.

MICHAELA KERLEHOVÁ – Šlo o zvědavost

S bojovými sporty začala už v dětství, ale ke kickboxu se dostala Michaela Kerlehová, jenž se dříve věnovala judu, až v sedmnácti letech. „Chtěla jsem to zkusit ze zvědavosti, tehdy se v Jablonci otvíral nový klub. A už jsem u toho zůstala,“ řekla pro Pátek sympatická bojovnice, která už u „toho zůstala“ deset let.

A daří se jí nadmíru, loni se probila až k titulům mistryně Evropy a světa v K-1. „Rozhodně nebojuji kvůli násilí, prostě mě baví to vše, co k tomuto sportu patří, baví mě ho sledovat, miluji adrenalin v zápase,“ říká Kerlehová, která už zažila, co to je mít zlomený nos a kterou sport živí. Kromě zápasení se totiž věnuje také trénování lidí.

MICHAELA KERLEHOVÁ

Datum narození: 3. června 1989
Výška: 171 cm
Váha: do 52kg
Klub: Iron fighters kickboxing
Trenér: Alois Škeřík
Bojové sporty: judo (v minulosti), kickbox (K-1)
Amatérská bilance: 36 výher, 19 proher
Profesionální bilance: 3 výhry, 3 prohry
Největší úspěchy: profesionální mistryně světa v K-1 2016, profesionální mistryně Evropy K-1 2016, několikanásobná amatérské mistryně ČR
Koníčky: sport všeobecně – zimní sporty, fitness, běhání, in-line a další, ráda čtu
Oblíbená barva: černá a bíláBarva: cerna, bílá
Oblíbené jídlo: sushi
Oblíbené pití: Coca-cola

LUCIE SEDLÁČKOVÁ – Box mi byl souzen

Od osmi let cítila, že jí srdce táhne do boxerského ringu. Dočkala se ve čtrnácti a od té doby už toho stihla opravdu hodně. Stala se juniorskou světovou šampionkou WBC, naposledy 11. března pak obhájila svůj evropský pás WBO.

„Když otec koukal v televizi po večerech na box, šmírovala jsem ho, uchvacovalo mě to. Nevím proč, naslouchám jen svému srdci. Nepotřebuji si v ringu nic dokazovat, dělám to, co miluji nadevše,“ tvrdí.

K uvědomění si sebe sama ji pomohla i několikaměsíční pauza po domácím titulu v roce 2014, kdy si zkusila dráhu modelky. „Té zkušenosti nelituji, byla pro mě důležitá v mnoha směrech,“ dodala pro mnohé nejkrásnější česká boxerka.

LUCIE SEDLÁČKOVÁ

Datum narození: 1. října 1994
Výška: 165 cm
Váha: do 57,1 kg
Klub: SES Boxing Team Czech Republic
Trenér: Lukáš Konečný
Bojové sporty: Profesionální box
Amatérská bilance: cca 25 zápasů
Profesionální bilance: 9 výher (4 KO), 1 remíza
Největší úspěchy: juniorská mistryně světa WBC a mistryně Evropy WBO mezi profesionály
Koníčky: sport, ráda si užívám přítomnosti
Oblíbená barva: černá, růžová
Oblíbené jídlo: tuny brokolice
Oblíbené pití: voda s citronem

NELLA FREIHERROVÁ – K boxu mě přivedl bratr

K boxu se tahle drobná žena z Ostravy dostala až ve dvaceti letech. „Na box mě vzal bratr-dvojče, protože nevěřil, že to zvládnu. Takže jsem mu chtěla dokázat, že se plete,“ tvrdí milovnice sushi a hořké čokolády.

Že je bojovnice, dokázala i loni a předloni, kdy marodila s oběma rameny a kvůli hypermobilitě kloubů musela podstoupit operace, přesto se vrátila a hned skončila třetí na domácím šampionátu. Čtyři roky poté, co na mistrovství republiky v Rakovníku startovala společně s o několik minut starším bratrem Danielem. Oba vybojovala stříbro.

„Chci zůstat zdravá a získávat mezinárodní zkušenosti,“ doplnila Freiherrová, která v sobě nosí jeden velký sen: olympijské hry.

NELA FREIHHEROVÁ

Datum narození: 5. října 1992
Výška: 158 cm
Váha: do 51 kg
Klub: Boxing Club Poruba
Trenér: Dušan Drahoš, Mirek Toráč
Bojové sporty: box, jako dítě ještě karate a jiu-jitsu
Amatérská bilance: 13 výher, 3 remízy, 8 porážek
Největší úspěchy: 2. místo Evropský turnaj mládeže v boxu Třeboň 2012, 2. místo MČR v boxu můžů a žen 2012, 3. místo MČR 2013, 2016, 1. místo mezinárodní turnaj žen Bratislava 2016, výhra na mezinárodním galavečeru boxu v Německu 2017
Koníčky: cestování a sporty všeho druhu
Oblíbená barva: růžová, černá
Oblíbené jídlo: sushi a hořká čokoláda
Oblíbené pití: voda s citronem a mátou

LUCIE MUDROCHOVÁ – Miluji boj a adrenalin

Už šestnáct let se pere se soupeřkami mezi šestnácti provazy. Lucie Mudrochová miluje boj, miluje poměřování svých schopností. Jaká to proměna oproti dětským létům a dospívání, kdy se věnovala baletu.

„Nebyla jsem v tom moc dobrá, uměla jsem zvedat nohy, byla pružná, tak mě napadlo zkusit bojové sporty, něco, v čem bych se mohla dostat ještě na vrchol,“ vypráví žena, která už s manželem a trenérem v jedné osobě vychovává pětiletou dceru.

„Své soupeřce chci ublížit, chci, aby jít to v ringu se mnou bolelo. Proto mě láká MMA, protože to je pro mě vrchol v možnosti destrukce soupeře,“ dodává pražská bojovnice a mistryně světa v thajském boxu i kickboxu.

LUCIE MUDROCHOVÁ

Datum narození: 24. července 1981
Děti: 1 (dcera 5 let)
Výška: 170 cm
Váha: do 57, nebo 60 kg
Klub: Mudroch Team Praha
Trenér: Josef Mudroch
Bojové sporty: thajský box, MMA, K-1, kickboxing
Amatérská bilance: zhruba 40 zápasů
Profesionální bilance: 14 výher (7 KO), 5 porážek
Největší úspěchy: profesionální mistryně světa v thajském boxu I.S.K.A, mistryně světa i Evropy v thajském boxu i kickboxu
Koníčky: fitness
Oblíbená barva: žlutá
Oblíbené jídlo: sushi
Oblíbené pití: káva, šampaňské

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat