19. září 2015 13:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Stoprocentní Pavlásek. Dvacetiletý žolík zná v Davis Cupu jen výhry

Adam Pavlásek vrací míč při čtyřhře v Davis Cupu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adam Pavlásek vrací míč při čtyřhře v Davis Cupu. | foto: ČTK

DILLÍ Z Adama Pavláska se stal český deblový daviscupový žolík. Dvacetiletý tenista dnes v Indii navázal na březnový výkon proti Austrálii a znovu přispěl svým výkonem k zisku bodu.

Při své daviscupové premiéře Pavlásek s Jiřím Veselým vyhrál v Ostravě nad favorizovaným australským párem Samuel Groth, Lleyton Hewitt v pěti setech. Nyní se v Dillí postavil po bok ostříleného Radka Štepánka a spolu i v horku zcela vymazali elitní pár Leander Paes, Rohan Bopanna.

„Mám za sebou druhý daviscupový zápas, znovu jsem donesl bod do šatny a doufám, že to takhle bude pokračovat,“ uvedl Pavlásek. Březnová výhra nad Australany mu prý v dnešním duelu pomohla. „Dodala mi sebevědomí, zkušenosti, že můžu hrát proti komukoli, a tady jsem to prodal. Jsem rád za potřebný bod,“ řekl.

Pochvala od Štěpánka

Dvojnásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře Štěpánek si už v Ostravě z lavičky všiml jeho dobrého výkonu. „Hrál zdravě drze a tady v tom pokračoval. Jeho výkon byl perfektní a doufám, že ho to nakopne i do jeho singlové kariéry,“ řekl Štěpánek o Pavláskovi, který je aktuálně 146. ve světovém žebříčku dvouhry a tlačí se poprvé ke stovce.

Právě Štěpánkovy rady si Pavlásek před zápasem hodně bral k srdci. „Cítím k Radkovi respekt, protože něco dokázal a je o pár let starší. Byl jsem strašně rád, že mi řekl, co mám dělat a já se to snažil dodržovat.“ Pomohlo mu, že ho zkušený parťák varoval, že do něj Indové půjdou, což se potvrdilo. Od začátku na něj směřoval na síti jeden míč za druhým. „Celý zápas do mě pálili, ale já jsem to ustál a jsem za to rád,“ řekl Pavlásek. „Přistupoval blíž k síti, jak plánoval, a tím měl voleje jednodušší,“ uvedl kapitán Jaroslav Navrátil.

Horko nevnímal

O své nominaci věděl Pavlásek od pátečního večera, kdy Navrátil oznámil složení dvojice po sezení s hráči. „A já jsem se pak hrozně těšil. Už jsem nemohl dospat rána, zápasu a byl jsem fakt rád, že můžu hrát,“ řekl Pavlásek.

Bez problémů zvládl i nepříjemné podmínky v Dillí. Na rozpáleném kurtu dosahovala pocitová teplota 44 stupňů Celsia, ale český mladík zápas zvládl i bez čepice. „Nebylo to příjemné, ale moc mi to nevadilo. Nevnímal jsem to, soustředil jsem se na to, co mám hrát a splnil jsem to do puntíku,“ řekl svěřenec kouče Michala Navrátila.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.