Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pešek: Kdybych v návrat nevěřil, na závodění bych se vykašlal

Sport

  9:00
PRAHA - Motocyklový jezdec Lukáš Pešek se po pětileté přestávce vrací ke spolupráci s italským manažerem Giampierem Sacchim a věří, že se mu podaří opět nastartovat uvadající kariéru. Sedmadvacetiletý závodník by měl v příštím roce pod Sacchiho vedením startovat v mistrovství světa v královské kubatuře MotoGP v barvách italského týmu IodaRacing.

Lukáš Pešek foto: ČTK

"Máme spolu super vztah, stejně jako s mechaniky. Něco jsme si prožili a nikdo jsme na nikoho podraz neudělali. Tak doufám, že to nepřijde. Vzájemná důvěra tam je. Je příjemné, když s někým podepíšete smlouvu a on vám neřekne děkuji, ale vítej v rodině. Doufám, že nám to bude fungovat jako dříve," řekl Pešek novinářům na ruzyňském letišti po příletu z Itálie.

Pod vedením Sacchiho závodil v MS tři roky v továrním týmu Derbi ve třídě do 125 ccm a v roce 2007 si připsal i dva triumfy v Grand Prix. V celkovém hodnocení MS skončil čtvrtý. Poté se ale jeho kariéra zasekla, dva roky následně startoval v týmu Auto-Kelly CP ve dvěstěpadesátkách a v roce 2010 se v průběhu sezony ve zlém rozešel s italským týmem Matteoni. Od té doby mezi motocyklovou elitou chyběl.

Podle svých slov stále věřil, že se do MS vrátí. "Kdybych nevěřil, že ještě něco bude, tak jsem se na závodění vykašlal už před dvěma lety. Malá naděje byla a ono to přišlo. Člověk musí jít štěstíčku naproti," uvedl Pešek. O možnosti startu v MotoGP prý se Sacchim poprvé mluvil již v létě při domácí GP v Brně. "Pak se ale dlouho nic nedělo. Před deseti dny se vše rychle rozjelo a muselo se rozhodnout," řekl pražský rodák. Nejdříve mu volali mechanici, zda by měl o místo v týmu vůbec zájem, poté začal jednat přímo se Sacchim.

Musí sehnat více než 5,5 milionů

V týmu IodaRacing měl podle zahraničních médií původně společně s Danilem Petruccim jezdit další Ital Roberto Rolfo, který se ale rozhodl věnovat supersportům. Následně krachla i jednání s Australanem Chrisem Vermeulenem, který údajně nedokázal přinést do týmu požadovaných 220.000 eur (5,5 milionu korun). Za Peškův start pořaduje IodaRacing mnohem vyšší částku.

"Bohužel je ta suma mnohem větší, než se píše, a teď ji ještě nemáme celou. Pracuje se na tom, za deset dní sehnat x milionů není jen tak," uvedl Pešek, který začal spolupracovat s manažerem Josefem Liškou. "V minulosti působil v motorkách a bude mě zastupovat. On si to bere na sebe a je jasné, že bez českého sponzora by to nešlo," řekl Pešek. Stále hrozí, že pokud částku nezajistí, o místo přijde. "Pokud se nedá dohromady, tak to bude určitý problém. Ale myslím si, že to máme podchycené a pracuje se na tom," dodal Pešek.

Autoři: ,

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...