Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Thorpe se na olympiádu nekvalifikoval

Sport

  9:43
ADELAIDE (Austrálie) - Pětinásobný olympijský vítěz Ian Thorpe se po návratu k plavání na hry v Londýně neprobojoval. Devětadvacetiletý Australan po nezdaru na kraulařské dvoustovce neuspěl v národní kvalifikaci v Adelaide ani na poloviční trati.

Hvězdný australský plavec Ian Thorpe po návratu neoslnil foto: Reuters

"Mrzí mě, že se na výsledcích neodrazila tvrdá práce, kterou jsem v tréninku odváděl," řekl Thorpe. "Ale nelituji toho, že jsem to zkusil, přestože vzhledem k mým výsledkům z minulosti tohle vypadá jako naprostá zkáza," dodal.

Thorpe sice vyhrál svoji rozplavbu časem 50,35 a zaznamenal nejlepší výsledek od loňského návratu do bazénu po pětileté pauze, v konečném pořadí však obsadil až 21. místo. Na nejrychlejšího Jamese Magnussena ztratil přes dvě vteřiny a neprošel do semifinále. K účasti na hrách Thorpe potřeboval projít do osmičlenného finále a v něm být nejhůře šestý, aby se kvalifikoval alespoň do štafety.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

"Potřeboval by dalších šest sedm měsíců tréninku, aby se dostal na úroveň, na jakou je zvyklý," přidal trenér australské reprezentace Leigh Nugent. "Ale už jen to, že tady byl a zkusil to, je samo o sobě velký úspěch," dodal.

Autoři: ,