Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Podezřelého Contadora podpoří doma, jmenují ho čestným občanem

Sport

  20:22
MADRID - Španělského cyklistu Alberta Contadora se během dopingové aféry rozhodli podpořit v rodném Pintu a jmenují ho čestným občanem města. Podle agentury DPA o tom na důkaz solidarity s trojnásobným vítězem Tour de France na nejbližším jednání rozhodne zastupitelstvo čtyřicetitisícové obce z předměstí Madridu.

Tour de France: Alberto Contador před startem 18. etapy foto: ČTK

Contador měl na červencové Tour pozitivní test na anabolický steroid clenbuterol a má do vyřešení případu zastavenou činnost.

Sedmadvacetiletý jezdec stáje Astana, jenž vysvětluje nález požitím kontaminovaného masa, se navzdory suspendaci chystá na konci listopadu zúčastnit exhibičního kritéria v Oviedu. "Mluvili jsme s

Albertem a jeho bratrem a potvrdili nám, že přijedou. Aspoň mu tímhle způsobem můžeme vyjádřit podporu," uvedl organizátor závodu Javier Pascual Rodríguez podle serveru cyclingnews.com.

Zatímco sportovní orgány vyšetřují Contadorův případ, španělská policie dnes oznámila, že na Kanárských ostrovech rozbila gang, který je podezřelý z toho, že ilegálně obchodoval s látkami na bázi clenbuterolu. Zatčeno bylo 34 lidí včetně jednoho cyklisty. Většina zadržených jsou farmaceuti a veterináři. Podle policisté byly látky distribuovány mezi sportovce a chovatele koní, kterým byly prostředky s clenbuterolem podávány při potížích s krevním oběhem.

Autoři: ,