Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pořádná americká kovbojka. Tenista Querrey tajně odletěl z turnaje, situaci řeší ATP

Sport

  16:41
Petrohrad - Organizátoři turnaje v Petrohradu uvedli, že americký tenista Sam Querrey společně s rodinou odletěl soukromým letadlem z Ruska, ačkoli měl po nedávném pozitivním testu na koronavirus zůstat v izolaci. Případem porušení pravidel se už začala zabývat ATP.

Čeká Sama Querreyho postih od ATP? foto: MAFRA

Querrey a jeho manželka měli pozitivní test na koronavirus v neděli, den před začátkem hlavní části turnaje. Čtyři dny předtím při příletu do Ruska byli oba negativní. Americký tenista byl z petrohradského turnaje vyřazen a měl spolu s manželkou zůstat v izolaci v hotelu.

Američan Sam Querrey propotil v prvním kole Australian Open také více než jedno...
Sam Querrey

Podle tiskového prohlášení turnaje Querrey v pondělí neotevřel s vysvětlením, že jeho malý syn spí, dveře hotelového pokoje lékařům, kteří přišli jeho rodinu vyšetřit. Před plánovanou druhou návštěvou lékařů o den později hotel opustil.

„Jak ukázaly bezpečnostní kamery, Sam Querrey odešel z hotelu společně s rodinou v 5:45 ráno, aniž by o tom informoval recepci,“ uvedli představitelé turnaje. Následně třiatřicetiletý Američan odletěl s rodinou ze země soukromým letadlem. 

Mužská tenisová asociace ATP uvedla, že prošetřuje možné porušení koronavirových pravidel na turnaji v Petrohradu, aniž by Querreyho jmenovala. 

„Hráčům a jejich doprovodu připomínáme, že porušování regulí může ohrozit konání akce a mít negativní vliv na zbytek tour. Bereme tento případ velmi vážně a vyšetřujeme to,“ oznámila ATP.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje
Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje

Nemůžete kojit a tak hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje mohou být vhodnou...

Mohlo by vás zajímat