Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Překvapení se nekoná, Bolt poběží opět v Ostravě. Disciplínu ale tají

Sport

  11:28
PRAHA - Světová atletická megahvězda Usain Bolt z Jamajky se také letos zúčastní mítinku Zlatá tretra, jehož jubilejní 50. ročník se bude konat 31. května. Olympijský vítěz, mistr světa a světový rekordman na obou sprinterských tratích bude startovat v Ostravě již popáté od roku 2006. Jakou disciplínu poběží, to zatím není jasné, v úvahu přicházejí běhy na 100, 200 a 300 metrů.

Usain Bolt. foto: ČTK

V Ostravě poběží také čerstvý halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek Petr Svoboda. "Do Ostravy se vracím rád, na Zlaté tretře je vždy příjemná atmosféra a tamní diváci patří k nejlepším na světě," tlumočili organizátoři mítinku Boltův vzkaz v tiskové zprávě.

Bolt běžel na Zlaté tretře dvakrát 200 metrů, jednou stovku a loni se marně pokoušel o nejlepší světový výkon na 300 metrů. "Doufám, že vyhraji i popáté," pokračoval Bolt. "Trať pro letošní ročník ještě vybranou nemám, rozhodne to můj trenér," uvedl sprinter. Sportovní manažer Alfonz Juck kvůli Boltovi uzpůsobil i termín závodu.

"Jsem rád, že splnil slib, ale základem byl správný termín, který mu vyhovuje," uvedl Juck. "Nechci říct, že to bylo jednoduché, ale ty vztahy už mezi námi jsou tak dobré, že zase tak obtížné to nebylo. Uvidíme, jakou disciplínu si vybere, budeme připraveni na cokoliv, rozhodnutí by mělo padnout do měsíce," ujistil Juck.

Tyson Gay (vlevo) a Usain Bolt

Bolt poběží v letní sezoně, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v korejském Tegu, jen několikrát. Jisté jsou starty v Římě, Oslu, Paříži a Monaku. Bolt loni za svůj start inkasoval částku vyšší než 300.000 dolarů, cena se podle zákulisních zpráv nezmění, pokud proti Jamajčanovi nenastoupí některá z dalších sprinterských hvězd. "Já budu poslouchat Bolta a jeho trenéra.

Pokud bude chtít slavného soupeře, uděláme všechno proto, aby ho měl," řekl Juck. Do programu pak připravil závod na 100 metrů bez ohledu na Boltovo rozhodnutí. Rozpočet Zlaté tretry se kvůli padesátému ročníku navýší. "Protože pořádáme 50. ročník, bude tam větší množství slavných atletů," konstatoval manažer Miroslav Černošek.

Do Ostravy přijede také mistr Evropy v běhu na 110 metrů překážek Andy Turner z Velké Británie, dalším Svobodovým soupeřem bude Kubánec Dayron Robles, světový rekordman. "Já se takovým soupeřům vůbec nevyhýbám, jsem rád, že přijedou. Je to pro mě srdeční záležitost, tam chybět nemůžu. Také zkušenosti jsou k nezaplacení," uvedl Svoboda.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat