Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 19 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Překvapení se nekoná, Bolt poběží opět v Ostravě. Disciplínu ale tají

Usain Bolt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt. | foto: ČTK

PRAHA Světová atletická megahvězda Usain Bolt z Jamajky se také letos zúčastní mítinku Zlatá tretra, jehož jubilejní 50. ročník se bude konat 31. května. Olympijský vítěz, mistr světa a světový rekordman na obou sprinterských tratích bude startovat v Ostravě již popáté od roku 2006. Jakou disciplínu poběží, to zatím není jasné, v úvahu přicházejí běhy na 100, 200 a 300 metrů.

V Ostravě poběží také čerstvý halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek Petr Svoboda. "Do Ostravy se vracím rád, na Zlaté tretře je vždy příjemná atmosféra a tamní diváci patří k nejlepším na světě," tlumočili organizátoři mítinku Boltův vzkaz v tiskové zprávě.

Bolt běžel na Zlaté tretře dvakrát 200 metrů, jednou stovku a loni se marně pokoušel o nejlepší světový výkon na 300 metrů. "Doufám, že vyhraji i popáté," pokračoval Bolt. "Trať pro letošní ročník ještě vybranou nemám, rozhodne to můj trenér," uvedl sprinter. Sportovní manažer Alfonz Juck kvůli Boltovi uzpůsobil i termín závodu.

"Jsem rád, že splnil slib, ale základem byl správný termín, který mu vyhovuje," uvedl Juck. "Nechci říct, že to bylo jednoduché, ale ty vztahy už mezi námi jsou tak dobré, že zase tak obtížné to nebylo. Uvidíme, jakou disciplínu si vybere, budeme připraveni na cokoliv, rozhodnutí by mělo padnout do měsíce," ujistil Juck.

Tyson Gay (vlevo) a Usain Bolt

Bolt poběží v letní sezoně, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v korejském Tegu, jen několikrát. Jisté jsou starty v Římě, Oslu, Paříži a Monaku. Bolt loni za svůj start inkasoval částku vyšší než 300.000 dolarů, cena se podle zákulisních zpráv nezmění, pokud proti Jamajčanovi nenastoupí některá z dalších sprinterských hvězd. "Já budu poslouchat Bolta a jeho trenéra.

Pokud bude chtít slavného soupeře, uděláme všechno proto, aby ho měl," řekl Juck. Do programu pak připravil závod na 100 metrů bez ohledu na Boltovo rozhodnutí. Rozpočet Zlaté tretry se kvůli padesátému ročníku navýší. "Protože pořádáme 50. ročník, bude tam větší množství slavných atletů," konstatoval manažer Miroslav Černošek.

Do Ostravy přijede také mistr Evropy v běhu na 110 metrů překážek Andy Turner z Velké Británie, dalším Svobodovým soupeřem bude Kubánec Dayron Robles, světový rekordman. "Já se takovým soupeřům vůbec nevyhýbám, jsem rád, že přijedou. Je to pro mě srdeční záležitost, tam chybět nemůžu. Také zkušenosti jsou k nezaplacení," uvedl Svoboda.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...