Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kličkové jsou nejlepší boxeři současnosti, prozradil Tyson v Praze

Mike Tyson dorazil do Prahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Tyson dorazil do Prahy | foto: ČTK

PRAHA Legendární americký boxer Mike Tyson na návštěvě v Praze zalitoval, že nemohl vzít do české metropole rodinu, protože se žena musí starat o nedávno narozeného potomka. Při online rozhovoru deníku Sport pak uvedl, že v současném boxu nevidí svého nástupce, ale že někdo takový se časem určitě objeví. A také si prý váží bratří Kličků.

"Bude to super návštěva. Už jsem se nemohl dočkat, až do Prahy a České republiky přiletím. Jsem rád, že jsem tady," řekl Tyson televizi Nova po středečním příletu do Ruzyně. "Moc se těším na město i na ten večer bojovníků. Mrzí mě jenom, že jsem nemohl vzít celou rodinu. Máme teď malé miminko, žena se o něj stará. Je tak malinké, že nemohlo letět letadlem," dodal legendární boxer, kterého dnes čeká role čestného hosta na galavečeru bojových sportů Heroes Gate 3.

V online rozhovoru konstatoval, že v současném světě boxu nenašel nikoho, kdy by byl podobně kontroverzní jako on a dokázal by rozvířit poněkud stojaté vody tohoto sportu. "Nikoho takového nevidím, ale to určitě přijde. Musíme na něj počkat, ale určitě to přijde... A hodně brzy. V boxu jsou vždycky období, kdy je to nudnější. Až přijde, budu proti němu vypadat jako dítě," uvedl Tyson.

Jeho respekt prý mají současní mistři světa bratři Kličkové. "Oba jsou vynikající profesionálové a skvělí bojovníci. Dřív byli boxeři buďto jen rychlí, nebo jen silní, ale oni jsou oboje. V USA se na ně spousta lidí dívá skrz prsty a nerespektuje je, ale já si myslím, že jejich čas přijde i v Americe," předpověděl Tyson. Namítl ale, že v době své slávy by vzájemné souboje s ukrajinskými bratry vyhrál. "Když jste boxer, myslíte si, že můžete porazit každého. To je mentalita bojovníka," vysvětlil.

Bratři Kličkové prý svou dominanci v současném boxu potvrdí i v létě, kdy mladší Vladimir bude obhajovat tituly organizací IBF a WBO v souboji s Britem Davidem Hayem. "Haye v žádném případě nemá šanci. Kličko je mnohem mnohem lepší, je to dokonalý boxer 21. století. Má jednoznačně navrch," dodal Tyson.

Mladým boxerům pak dal radu, jak na sobě pracovat. "Já hodně posiloval, i když to tenkrát spousta lidí považovala za šílenství. Stereotyp v boxu funguje tak, že moc posilování škodí. Já jsem ale potřeboval být silný a posiloval jsem opravdu tvrdě. Můžu to doporučit každému boxerovi," řekl nejmladší mistr světa těžké váhy v historii. Základ všeho je ale prý dát do boxu srdce. "To je nejdůležitější rada, jakou mohu dát. Dělej to, o čem jsi přesvědčený, že je správné, dej do toho srdce. Výsledky pak přijdou," dodal.

Přiznal, že po konci kariéry v roce 2005 prožíval těžké období. "Ztratil jsem svaly a skoro jsem dostal infarkt. Začal jsem proto znovu cvičit a stal jsem se veganem, abych se udržel naživu. Teď se cítím docela ve formě.

Do ringu už ale radši nelezu. Trochu se bojím, že kdybych proti sobě viděl soupeře v rukavicích, pustil bych se do něj s veškerou svojí silou jako za starých časů. To je také mentalita bojovníka," prohlásil Tyson, jehož kariéru lemovaly skandály. Dnes přiznává, že řadu věcí určitě mohl udělat jinak.

"Ale teď se cítím jako na začátku nového života. Budu pokračovat v tom, v čem jsem začal před časem, a budu se snažit být tím nejlepším člověkem, jakým můžu být," dodal.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...