25. dubna 2008 15:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Prezident Barcelony okraden

Katalánci mají v závěru sezóny i nefotbalové starosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Katalánci mají v závěru sezóny i nefotbalové starosti. | foto: ČTK

Barcelona  Jen tři dny poté, co zloději vykradli dům trenéra fotbalistů Barcelony, se stal terčem lupičů i prezident katalánského klubu Joan Laporta. Po středečním semifinále Ligy mistrů s Manchesterem United mu z kanceláře odnesli přenosný počítač.

"Je to velmi závažná věc. Využijeme všechny možné prostředky, abychom zloděje dopadli," řekl mluvčí klubu s tím, že Barcelona bude bedlivě sledovat i nejmenší využití informací, které laptop obsahoval. Podle agentury AP lupiče zachytily bezpečnostní kamery, když se po bezbrankové remíze s Manchesterem dostal oknem do kanceláře.

Krádež počítače však byla objevena až ve čtvrtek ráno a okamžitě nahlášena policii. Členové Barcelony se stali terčem zlodějů podruhé během krátké doby. V neděli noci byl vykraden dům trenéra Franka Rijkaarda, zatímco kouč s manželkou a synem spali v horním poschodí. Lupiči si odnesli několik drahých hodinek, šperky a nespecifikovaný obnos peněz.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz