Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dojemné gesto. Ragbista daroval zlatou medaili chlapci, kterého srazila ochranka

Sport

  15:09aktualizováno  15:32
Ragby není jen brutální bitva zarostlých a zakrvavených hromotluků. Během mistrovství světa v Anglii si získalo pověst i kvůli gentlemanství, respektu k soupeři i rozhodčímu a mnohdy nečekaným sportovním gestům. Nad všemi ale asi bude čnít to, co udělal Sonny Bill Williams. Novozélandská hvězda po vítězném finále darovala zlatou medaili mladému fanouškovi.

Novozélanďan Sonny Bill WIlliams ukázal, že má srdce ze zlata. foto: twitter Sonnyho Billa Williamse.

All Blacks po vítězství nad Austrálií 34:17 jako první ragbyový tým v historii obhájili triumf na mistrovství světa, se zlatými medailemi na krku kráčeli po stadionu, zdravili diváky a užívali si vítěznou euforii. Vtom však z davu fanoušků vyběhl chlapec a chtěl obejmout jednoho z hráčů Sonnyho Billa Williamse.

Charlie Lines se svou trofejí.
Sonny Bill Williams obdaroval svou zlatou medailí malého fanouška.

Pořádková služba udělala, co má v popisu práce, narušitele srazila nemilosrdně k zemi, aby ochránila hvězdné sportovce. Co se však dělo dál, to překvapilo všechny. Sonny Bill Williams, jeden ze strůjců sobotního triumfu, sekuriťáka odstrčil a vysvětlil mu, že to je v pořádku. Chlapci pak pomohl na nohy a sám jej objal.

Sonny Bill Williams

Novozélanďan se nesobecky nezachoval poprvé. Podle britských médií daroval dva lístky na semifinále letošního MS, které měl k dispozici, syrským uprchlíkům.

Překvapený čtrnáctiletý Charlie Lines se dostal mezi své hrdiny v černém a také do hledáčků kamer. Novozélanďané se fanouška ihned ujali, další ragbista Liam Messam mu navlékl svého černého kulicha a malý Charlie pochodoval s nimi. To však nebylo všechno, Williams se rozhodl chlapci přichystat zážitek na celý život, když mu na krk pověsil svou vlastní zlatou medaili!

„Malý kluk chtěl obejmout svoje vzory, když ho najednou dospělák tvrdě srazil na zem. To mi přišlo nefér, mohl mu třeba zlomit žebra. Tak jsem se rozhodl, že tomu chlapci dopřeji noc jeho života,“ řekl o dojemném okamžiku Williams.

Čerstvému mistru světa Williamsovi sice bude doma ve sbírce zlatá medaile chybět, ale ragbista ukázal, že cenné kovy pro něj nejsou všechno. Dětská radost je víc. „Chci, aby všem v budoucnu vyprávěl, co dnes večer Nový Zéland dokázal. Kdo ví, ten kluk třeba jednou bude členem All Blacks,“ řekl Williams, ragbista se zlatým srdcem.

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat