Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Raper Marpo se vrací na boxerskou scénu. Opět pod hlavičkou XFN a minimálně za milion korun

Sport

  5:00
PRAHA - Raper a bubeník Otakar Petřina známý pod uměleckým jménem Marpo se chystá opět boxovat. Podle informací iDNES.cz se dohodl s organizací XFN a smlouvu s výdělkem mezi milionem korun a dvěma zbývá podepsat. V ringu se má ukázat v Praze během prosince.

Marpo bouřlivě oslavuje na konci druhého kola. Myslel si, že už vyhrál. foto:  Michal Sváček, MAFRA

„Vím, že XFN s Marpem jednalo, ale podepsání potvrdit nemůžu. Poslední informace byla, že dohoda je na spadnutí. Vlastně velmi blízko,“ uvedl bývalý spolumajitel, jednatel a promotér XFN a dnes především zápasník Petr Kareš.

O chystaném návratu informoval čtyřiatřicetiletý Marpo ve čtvrtek na instagramu, redakce iDNES.cz následně zjistila, že své jméno znovu spojí se značkou XFN a dostat by za to měl mezi milionem korun až dvěma. Soupeř ještě znám není.

Poprvé se pod XFN ukázal v prosinci roku 2018, když změřil síly v boxerském utkání se slovenským raperem Rytmusem. Vyhrál po šesti kolech, za pasivitu v pozdější fázi duelu však slyšel od fanoušků pískot. Bulvární web Extra.cz tehdy napsal, že si Marpo vydělal za zápas tři miliony korun, Rytmus měl dostat pět.

„To je úplně nepravdivá informace, částky jsou nesmyslné, mnohonásobně větší, než jaká byla realita,“ tvrdí nyní Kareš.

XFN po galavečeru v pražské O2 areně málem zkrachovalo. Organizaci trápily dluhy zápasníkům, vše začal odchod MMA zápasníka Karlose Vémoly ke konkurečnímu Oktagonu.

Organizaci zachránili na podzim noví investoři, módní firma Double Red a čeští podnikatelé Michal Melichárek a Marcel Čermák za společnost EMAA International, jejíž dceřiná společnost EMAA Defense obchoduje se zbraněmi. V prosinci přebral kompletní vedení XFN majitel firmy Double Red Marcel Kolenička.

Marpo zasypal svého soupeře spoustou ran, ten jim ovšem odolal až na tři...
Marpo na tiskovce k XFN 15, které uskuteční 27. prosince v O2 Arena.

„Naše společnost splnila svůj cíl zachránit a reinkarnovat značku XFN,“ odepsal Melichárek v prosinci přes e-mail. „Byla to perspektivní obchodní nabídka k investici, kterou jsme využili a následně zhodnotili. V segmentu bojových sportů i nadále zůstáváme.“

Kareš od té doby působí především v roli zápasníka a zápasí prakticky zadarmo, výdělkem platí zbylé dluhy. V prosinci se utkal se Samuelem Krištofičem podle pravidel barmského boxu, tedy bez rukavic. Zápas vítěze nepoznal, Slovák Krištofič ale odešel se zlomenýma rukama.

„Pro XFN zápasím,“ říká Kareš. „A jasně, pomáhám tam také s činnostmi, které se týkají pořádání turnajů. Rozhodování a podpisy má ale na starosti firma Double Red.“

XFN plánuje v roce 2020 uspořádat osm galavečerů, vrcholem by měla být prosincová O2 arena s boxerským zápasem Marpa.

Autor: