Úterý 18. února 2020svátek má Gizela 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Strach z koronaviru postihl i UFC. Zápas v ohrožení, šampionka přerušila kemp a snaží se dostat z Číny

Zhang Weiliová se snaží před obhajobou mistrovského pásu UFC dostat z Číny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zhang Weiliová se snaží před obhajobou mistrovského pásu UFC dostat z Číny | foto: instagram.com/zhangweilimma/

Peking Do nedávna se připravovala v čínském Pekingu na svou první obhajobu mistrovského pásu UFC ve slámové váze. Ač trenérský tým tvrdil, že je koronavirus, který postihl Čínu, nijak neohrožuje, nyní si vše rozmysleli. Čang Wej-li se rozhodla kemp předčasně ukončit a nyní se snaží dostat do Spojených států, kde by ráda přípravu dokončila, jenže má kvůli epidemii potíže se získáním víza.

Do její první obhajoby zbývá něco málo přes měsíc a zatímco příprava její soupeřky pomalu vrcholí, Weiliová má jiné starosti. Její rodnou Čínu totiž už dva měsíce sužuje epidemie, na kterou do dnešního dne zemřelo přes 360 lidí a potvrzeno je více než 17 tisíc nakažených. A ačkoliv věří, že je před virem dobře chráněná, pro jistotu by ráda tréninkový kemp přesunula na přeci jen bezpečnější místo.

Jenže dostat se z Číny kamkoliv není v současné době jednoduché. Čína ruší většinu mezinárodních letů a obezřetní jsou i ostatní státy na přílety z čínských provincií. Čang Wej-li se tak potýká s problémy při získávání víz, aby mohla ze své rodné země vůbec odcestovat. Tým ale očekává, že nakonec víza dostane těsně před odletem.

Čang Wej-li se má 7. března střetnout v rámci galavečera UFC 248 s Polkou Joannou Jedrzejczykovou. Právě její soupeřka už koronavirus využila v trash-talku. Na svůj instagram umístila upravenou fotografii čínské šampionky, která na ní měla nasazenou plynovou masku.

Šampionka slámové váhové kategorie si to však vzala osobně a své soupeřce vyčinila, že si dělá srandu z mrtvých a nemocných matek a dětí. Bývalá šampionka vtípek později stáhla a soupeřce se veřejně omluvila. Nezapomněla však ironicky připsat, aby nebyla hlavně přecitlivělá v zápase.

,
Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

Premium

Podivné zrcadlo z Turnova letí ke Slunci. Česká laboratoř se musela ukázat

TOPTEC Turnov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ke Slunci odstartovala sonda se speciálním zrcadlem pro sledování korony. Vyvinuli jej čeští výzkumníci v Turnově....

Premium

Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!