26. května 2015 17:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dostala jsem školení, přiznala Kvitová a začala žertovat, komu domluví

Petra Kvitová na French Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová na French Open. | foto: ČTK/AP

PAŘÍŽ (od našeho zpravodaje) Na Chatrierově kurtu tenistka Petra Kvitová trpěla. Po vydřeném vítězství nad Novozélanďankou Erakovicovou v 1. kole Roland Garros z ní však tréma spadla a v rozhovoru s českými novináři nezvykle často šprýmovala. Zmínila přitom Nadala, Wozniackou i svého vyplétače a příležitostného kuchaře Šodka.

Výsledek 6:4, 3:6, 6:4 se rodil skoro dvě a půl hodiny. Čekala jste takovou dřinu?
Čekala. Pamatuju si naše předchozí zápasy a nikdy to nebylo nic lehkého. Vždycky jsem se zapotila, ale nemyslela jsem si, že to bude až tak těžké. O to víc jsem ráda, že jsem to zvládla.

Jak velký kámen vám spadl ze srdce?
Velký. Zápas byl vyhecovaný, bojovalo se o každý míč. Bylo to hodně emotivní. Na jedné straně kurtu jsem si nemohla vyhrát servis. Naštěstí jsem to nakonec dotáhla. Své si museli vytrpět i borci v mém boxu (trenér Kotyza, psycholog Šafář, vyplétač Šodek a manažer Bal). Ale počítá se výhra a jde se dál.

Ve tváři jste měla výraz týrané ženy. Opravdu to bylo takové utrpení?
Bylo to utrpení. Obličej neklamal. Skoro pořád jsem dotahovala, až na ten třetí set, kdy to stejně bylo pořád na vážkách. Na konci první sady jsem musela zabojovat. Ale o tom ten tenis je. V prvních kolech na grandslamu nemůžete čekat něco lehkého. Hned na začátku jsem dostala školení.

Jsou zdejší podmínky pro vás obzvlášť nepříznivé?
Asi jo. Z loňska si nepamatuju, že by kurt byl tak pomalý a balony tak těžké. Nevím, proč nám tohle pořadatelé udělali. Jestli chtějí pomoct Rafovi…

Vypadá to tak. Nadalovi svědčí přesně opačné podmínky než vám.
Si s ním asi budu muset promluvit! Ale ne… Každopádně ještě teď cítím ruku. V zápase člověk není tak uvolněný a nešvihá jako v tréninku, ale míče vážně neletěly. Je dřina hrát s nimi útočně. Spíš je jenom tlačíte, aby spadly za síť. Trochu foukalo, byla zima, všechno se dneska spojilo. Doufám, že se aspoň v příštích dnech oteplí.

Co hlavně potřebuje tenista, aby uspěl v Paříži? Kondici? Trpělivost? Psychickou odolnost?
Není to jedna věc. Fyzička nestačí. Carolina Wozniacká uběhla maraton, ale to nemusí znamenat, že tady vyhraje titul. V tomhle je výjimečná Serena Williamsová. Má víc zbraní. A když je potřebuje, může je použít.

Petra Kvitová na French Open.
Petra Kvitová na Frech Open.

Co čekáte od utkání 2. kola?
S kým to hraju?

Se Španělkou Solerovou.
Soler Espinoza? Tý jo, s tou jsem asi ještě nehrála. Vím, kdo to je, ale nějak víc jsem si jí nevšímala. Je Španělka, takže to vidím na liftovaný forhend, do toho možná nějaký čopíček…

Její nejoblíbenější povrch je antuka.
A sakra! Příprava bude úkolem pro Davida Kotyzu.

Pronajala jste si apartmán v centru Paříže. Jak se vám v něm líbí?
Je super. Klidný, velký, máme pět pokojů, kuchyň a velký obývák. Takže Ričí (vyplétač Šodek z Ostravy) má prostor na své pleténi a vařéni (imituje ostravský přízvuk). Agent ho našel přes internet.

kapKarel Knap

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
58:28
Finové skáčou do střel, Kanaďané je bombardují, ale nedokáží si s touto obranou poradit.
58:05
Finové málem vyhodili puk, Severson ho zastavil.
57:54
Mantha bombou minul branku.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!