31. května 2014 19:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová vypadla, přesto říká: Třeba z toho ještě budu mít dobrý pocit

Česká tenistka Petra Kvitová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká tenistka Petra Kvitová. | foto: Reuters

PAŘÍŽ (od našeho zpravodaje) Nebyl to pro ni příjemný zápas. Bojovala s běhavou soupeřkou, která moc nekazila. Trápilo ji zranění, byť se na něj nechtěla vymlouvat. Strávila na kurtu více než tři hodiny, bojovala, přesto Petra Kvitová ve 3. kole Roland Garros prohrála. "Teď jsem zklamaná, ale za pár dnů budu z toho zápasu mít možná i dobrý pocit," řekla.

Dobrý pocit ze solidního výkonu?
Ano, možná za pár dnů. Momentálně to tak úplně není. Je to prohra, přitom jsem servírovala do zápasu. Ale viděli jsme, že ten servis nehrál velkou roli. Myslím, že zápas, který jsme odehrály, byl velmi kvalitní a divákům se to mohlo líbit. Byl to velký boj, myslím, že jsme se obě vyhecovaly na maximum. Nechala jsem tam všechno, co jsem mohla. Za pár dnů možná budu i spokojená.

Jak těžký to byl zápas?
Byla to velká bitva pro obě z nás. Obě jsme hrály skvělý tenis. Byla jsem hodně blízko, pár bodů, ale to je tenis. Na konci hrála opravdu dobře, skoro všechno vrátila, bylo to těžké.

Ve druhém setu jste se dvakrát nechala ošetřovat. Co přesně vás trápilo?
Bolí mě spodní strana stehna na pravé noze. Nechci se k tomu úplně vyjadřovat. Neprohrála jsem kvůli tomu. Ještě jsem s tím u nikoho nebyla, tak nevím, jak to může být vážné. Ale teď nikam nespěchám, hraju až v Eastbourne na trávě, takže je čas to vyléčit.

ČTĚTE VÍCE

Cítila jste to až v zápase, nebo už dříve?
Cítila jsem to trochu ráno, v zápase se to trochu zhoršilo, takže proto jsem si volala fyzioterapeutku.

Byla Kuzněcovová hodně nepříjemnou soupeřkou?
V posledních týdnech hraje opravdu dobře. Daří se jí na antuce, už to tu vyhrála, věděla jsem, že tady bude nebezpečnější než jinde. S tím jsem do toho zápasu šla, že to bude boj a že to bude pocení krve. A taky to tak bylo. Ten tenis byl na úrovni. Ale měla jsem šanci vyhrát, byla jsem docela blízko. Měla mečboly při mém podání, i tak se mi dařilo hrát pořád dále. Ale to je tenis, hrála opravdu dobře, může dojít daleko.

Bylo frustrující bylo hrát proti někomu, kdo většinu míčů vrátí?
No, bylo. Myslím, že se spoustou holek by ta výměna už dávno byla u konce. Mohla jsem být ještě víc agresivní, mohla jsem jít možná na síť, mohla jsem udělat spoustu jiných věcí, aby to na tu Světlanu stačilo. Ale neudělala jsem to, ona vše vrátila, a to asi rozhodlo. Je to taky velká bojovnice a nechtěla mi to dát.

Co se dalo udělat lépe?
Myslím, že jsem mohla lépe podávat. Nešlo to úplně tak, jak bych si představovala. Ale i s tím se dalo hrát.

Dvakrát jste servírovala do zápasu. Co se stalo, dolehla nervozita?
Těžko říct. Ke konci třetího setu jsem měla pořád problémy s podáním. Vždycky jsem odvracela brejkboly, mečboly. Ona dala všechno do kurtu a nechala to na mě, ať se ukážu.

Petra Kvitová lituje pokaženého míče.

Petra Kvitová lituje pokaženého míče v utkání s Kuzněcovovou.

Přesto jste ukázala hodně dobrých momentů. Odvezete si z turnaje pozitivní postřehy?
Jo, určitě. Mám dobrý pocit ze hry, i ze sebe osobně. Mám pocit, že se to zvedá, jsem trochu uvolněnější, mám větší radost ze hry. Chtěla jsem si to užít, užila jsem si to tři a něco hodiny. To se nepoštěstí jen tak někomu hrát na Chatrieru takhle dlouho.

Pomohlo by vám velké vítězství?
Já si myslím, že mě nakopne i tohle. Sice jsem prohrála, ale výkon byl dobrý. Byl to boj, i když neúspěšný. Ale těžké věci dělají člověka silnější. Kdybych vyhrála, tak to je samozřejmě lepší, zůstávala bych tady déle. Ale dneska si vlastně nemůžu nic vytknout. Mohla jsem trochu lépe zaservírovat, ale stalo se. I tak se to dalo hrát. Ta sezona je taková, jaká je. Myslím, že poslední dobou už je to lepší, takže bych v tom chtěla pokračovat.

Jak se těšíte na trávu, kde jste dobyla svůj největší úspěch - wimbledonský triumf?
Ještě jsem nad tím úplně nepřemýšlela. Na antuku už jsem si taky zvykla. Ale tráva je tráva, asi se za chvilku začnu těšit.

Ondřej Novotný

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.