31. srpna 2011 19:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šafářová postoupila do 3. kola. Rosol vypadl

Lucie Šafářová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Šafářová | foto: ČTK

NEW YORK Tenistka Lucie Šafářová si podruhé v kariéře zahraje na grandslamovém US Open třetí kolo. Sedmadvacátá nasazená česká hráčka se do něj dostala po dramatické výhře nad šestnáctiletou Američankou Madison Keysovou 4:6, 7:5 a 6:4. S newyorským turnajem se naopak rozloučil Lukáš Rosol, který prohrál s Kanaďanem s českými kořeny Vaskem Pospisilem hladce ve třech setech 1:6, 2:6, 1:6.

O osmifinále bude Šafářová hrát s Rumunkou Monicou Niculescuovou, která vyřadila krajanku a přemožitelku Petry Kvitové Alexandru Dulgheruovou. Levou rukou hrající Šafářová se nestačila rozkoukat a s Keysovou, až 455. hráčkou žebříčku WTA, prohrávala za sedmnáct minut 0:5. Dokázala sice snížit na 4:5, ale mladá Američanka za podpory publika na dvorci Louise Armstronga set získala.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

Na začátku druhé sady Šafářová prohrávala 0:2, ale srovnala krok a v koncovce dokázala posunout duel do rozhodujícího dějství. V něm dvakrát přišla o servis, ale vždy si hned vzala podání zpět. Keysovou, která si účast US Open vybojovala v americké kvalifikaci o divoké karty, porazila skoro za dvě a půl hodiny.

"Hrála výborně. Skvěle podávala a má opravdu dobrý forhend, z kterého mě tlačila. Dělala ale lehké chyby z bekhendu, do kterého jsem se jí snažila hrát," řekla Šafářová po utkání. "Musela jsem hodně bojovat a bylo to těžké utkání," dodala.

Do třetího kola US Open se Šafářová dostala při svém sedmém startu ve Flushing Meadows podruhé. Poprvé to dokázala před čtyřmi lety, ale dál nedošla.

Ve Vancouveru žijící Pospisil je synem českých rodičů a v hlavní soutěži US Open hraje poprvé v kariéře. Rosol, který je v žebříčku ATP na 65. pozici, tedy o osmdesát míst výše než Pospisil, na soupeře nestačil a zápas úvodního kola prohrál za hodinu a 22 minut.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.