Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šafářová zdolala kamarádku i odvážné, průsvitné šaty. Ty musela firma přešívat

Sport

  22:00
LONDÝN - V odvážných šatech, bílých, místy průsvitných a volnějších, vyhrála tenistka Lucie Šafářová dnešní první kolo ve Wimbledonu. Produkt firmy Nike přitom ještě před turnajem vzbudil u hráček rozpaky a těsně před boji na trávě v All England Clubu se střih přešíval, aby tolik neodhaloval.

Lucie Šafářová v prvním kole Wimbledonu. foto: Reuters

I Šafářová použití nového oblečení určeného pro slavný turnaj dlouho zvažovala. „Dokonce jsem je dvakrát testovala v tréninku. Šaty mám hrozně ráda, strašně dlouho je firma nedělala, tak jsem si říkala, že je vyzkouším,“ řekla tenistka s úsměvem.

Šaty vzbudily rozruch v kvalifikaci. Byl příliš volné a vznášely se hráčkám nad pas. Hodně odhalovaly a vadily při úderech. Tenistky si na ně stěžovaly, Lucie Hradecká raději hrála v legínách a firma pak všechny hráčky obeslala, že jim je přešije.

„Udělali to a už tak nelétají,“ řekla Šafářová, která v novém oblečení odvrátila tři mečboly a porazila deblovou partnerku Bethanii Mattekovou-Sandsovou. Chápala ale, že některé hráčky „šaty tak trochu pro víly“ nechtěly. „Jsou trošku odvážnější a někomu většímu odhalují něco, co by mohlo být ženě nepříjemné,“ řekla.

Finalistka Wimbledonu z před tří let Němka Sabine Lisická si raději vzala sukni a tričko. „Šaty toho moc odhalovaly. Nebylo to příjemné,“ řekla Němka.

Tenistky, které mají smlouvu s oděvními značkami, dostávají na turnaje oblečení, v kterém by měly hrát. „Obvykle máme jeden model, v kterém musíme hrát. Tohle byl první model, kdy bych zvažovala, jestli jo, nebo ne,“ řekla Šafářová.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!