Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Samková X-Games opět nevyhrála, v závěru finále se nechala předjet

Sport

  21:15
ASPEN/PRAHA - Dlouho to vypadalo, že Eva Samková konečně vyhraje X-Games, na nichž ještě nikdy nezvítězila. Ve finále dlouho vedla, v jedné z posledních zatáček ji však chytře podjela Američanka Lindsey Jacobelisová, která pak v těsném finiši triumfovala. Celkově pak vyhrála X-Games už podesáté.

Eva Samková si bude muset na triumf z X-Games počkat - ilustrační foto. foto: Reuters

Česká snowboardcrossařka si tak z zopakovala svůj nejlepší výsledek z roku 2014, v němž ji ve finále porazila také Jacobelisová. Na hrách v Soči ji však zastínila Samková.

Slibný start do prestižních X-Games. Samková ovládla kvalifikaci

„Druhé místo je super, jsem spokojená. Minulý rok jsem upadla, takže tentokrát to bylo mnohem lepší. Rozjezdila jsem se tady a konečně jsem si věřila,“ řekla Samková na svazovém webu.

„Třeba ten první den tréninků tady byl naprosto příšerný. Doufám, že v téhle náladě zůstanu i do dalších svěťáků a budu už takhle pokračovat celou sezonu,“ doplnila.

Vítězka kvalifikace se jak v semifinále, tak finále zařadila na pravý okraj dráhy. Zatímco v úvodní jízdě vyhrála stylem start-cíl, ve finále v závěru zaváhala.

Eva Samková ve Feldbergu.
Zlatá jízda Evy Samkové na OH v Soči v roce 2014.

Američanka ji podjela vnitřní stranou, Samková sice ztrátu do posledních okamžiků stahovala, v cíli jí ale na soupeřku chybělo několik centimetrů.

Spokojený s druhým místem byl také trenér Marek Jelínek. „Vidíme, že na to máme, a rádi bychom Američanům ukázali, že Češi to umí lépe než oni. Zatím se nám to už třikrát nepodařilo, ale máme spoustu času, Evka je mladá holka,“ uvedl Jelínek.

Autor: