Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Samkovou motivovala infantilní báseň. ‚Přes bouli se vytáhni, své nožky natáhni‘

Sport

  13:30
PRAHA - Netradiční formu motivace zvolil trenér Marek Jelínek pro svoji svěřenkyni snowboardistku Evu Samkovou. Na nedávných X-Games v Aspenu se ji snažil povzbudit k lepším výkonům speciálně složenými básněmi, které obsahovaly i pokyny pro jízdy.

Eva Samková přiznala, že jí básničky pomohly se uvolnit foto: ČTK

Samková X-Games opět nevyhrála, v závěru finále se nechala předjet

Od dalších členů týmu díky tomu získal novou přezdívku - Mácha. Jelínek se ale ani v nejmenším předním zástupcem českého romantismu a zakladatelem moderní české poezie neporovnává.

„Je to spíše trochu infantilní,“ smál se Jelínek, který básně Samkové složil již před loňskými závody v Aspenu.

„Tehdy jsme měli problém s motivací, nedařilo se nám dostat Evku do pohody. Už jsem nevěděl, co dělat, tak jsem jí napsal básničky. A použili jsme je i letos,“ vysvětloval Jelínek.

Udělej dřípek, ať vypadáš jako skřítek

Olympijská vítězka ze Soči přiznala, že letos se v USA cítila dobře a v pohodě od začátku, i básničky jí ale zvedly náladu.

„Jsou to zveršované moje pohyby, jak se mám chovat v trati,“ vysvětlovala Samková, která si tak mohla například rýmovat, jak správně najíždět do klopených zatáček.

Snowboardcrossařka Eva Samková.
EVA SAMKOVÁ V DALŠÍM DÍLE SVÉHO SERIÁLU.

„Udělej před ní dřípek, ať vypadáš jako skřítek. Pak přes bouli se vytáhni, své nožky při tom natáhni,“ recitovala Samková, která dostala rady i do dalších částí trati.

„Bouli sešlápni později, ať máme nějakou naději. To samé frkni na dalších, ať můžeme slavit ve verších,“ pokračovala dvaadvacetiletá snowboardistka.

Při jízdě si opakuju, už abych byla dole

I verše jí mají pomoct zlepšit své jízdy, hlavně častou jízdu vestoje.

„Při jízdě si na verše člověk nevzpomene. Pořád si ale opakuju, abych byla dole. Je to zlozvyk, se kterým bojuju. Jednou to udělám a pak jsem čtyřikrát zase narovnaná,“ přiznala Samková.

Věří ale, že zlepšení přijde. „Poslední věci jsou nejtěžší. Když se správná motorika vyřeší a zažije, tak budeme o krok výše. Je to drobnost, ale může pomoct,“ dodala Samková.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...