Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Samkovou motivovala infantilní báseň. ‚Přes bouli se vytáhni, své nožky natáhni‘

Sport

  13:30
PRAHA - Netradiční formu motivace zvolil trenér Marek Jelínek pro svoji svěřenkyni snowboardistku Evu Samkovou. Na nedávných X-Games v Aspenu se ji snažil povzbudit k lepším výkonům speciálně složenými básněmi, které obsahovaly i pokyny pro jízdy.

Eva Samková přiznala, že jí básničky pomohly se uvolnit foto: ČTK

Od dalších členů týmu díky tomu získal novou přezdívku - Mácha. Jelínek se ale ani v nejmenším předním zástupcem českého romantismu a zakladatelem moderní české poezie neporovnává.

„Je to spíše trochu infantilní,“ smál se Jelínek, který básně Samkové složil již před loňskými závody v Aspenu.

„Tehdy jsme měli problém s motivací, nedařilo se nám dostat Evku do pohody. Už jsem nevěděl, co dělat, tak jsem jí napsal básničky. A použili jsme je i letos,“ vysvětloval Jelínek.

Udělej dřípek, ať vypadáš jako skřítek

Olympijská vítězka ze Soči přiznala, že letos se v USA cítila dobře a v pohodě od začátku, i básničky jí ale zvedly náladu.

„Jsou to zveršované moje pohyby, jak se mám chovat v trati,“ vysvětlovala Samková, která si tak mohla například rýmovat, jak správně najíždět do klopených zatáček.

Snowboardcrossařka Eva Samková.
EVA SAMKOVÁ V DALŠÍM DÍLE SVÉHO SERIÁLU.

„Udělej před ní dřípek, ať vypadáš jako skřítek. Pak přes bouli se vytáhni, své nožky při tom natáhni,“ recitovala Samková, která dostala rady i do dalších částí trati.

„Bouli sešlápni později, ať máme nějakou naději. To samé frkni na dalších, ať můžeme slavit ve verších,“ pokračovala dvaadvacetiletá snowboardistka.

Při jízdě si opakuju, už abych byla dole

I verše jí mají pomoct zlepšit své jízdy, hlavně častou jízdu vestoje.

„Při jízdě si na verše člověk nevzpomene. Pořád si ale opakuju, abych byla dole. Je to zlozvyk, se kterým bojuju. Jednou to udělám a pak jsem čtyřikrát zase narovnaná,“ přiznala Samková.

Věří ale, že zlepšení přijde. „Poslední věci jsou nejtěžší. Když se správná motorika vyřeší a zažije, tak budeme o krok výše. Je to drobnost, ale může pomoct,“ dodala Samková.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat