Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Samkovou motivovala infantilní báseň. ‚Přes bouli se vytáhni, své nožky natáhni‘

Eva Samková přiznala, že jí básničky pomohly se uvolnit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eva Samková přiznala, že jí básničky pomohly se uvolnit | foto: ČTK

PRAHA Netradiční formu motivace zvolil trenér Marek Jelínek pro svoji svěřenkyni snowboardistku Evu Samkovou. Na nedávných X-Games v Aspenu se ji snažil povzbudit k lepším výkonům speciálně složenými básněmi, které obsahovaly i pokyny pro jízdy.

Od dalších členů týmu díky tomu získal novou přezdívku - Mácha. Jelínek se ale ani v nejmenším předním zástupcem českého romantismu a zakladatelem moderní české poezie neporovnává.

„Je to spíše trochu infantilní,“ smál se Jelínek, který básně Samkové složil již před loňskými závody v Aspenu.

„Tehdy jsme měli problém s motivací, nedařilo se nám dostat Evku do pohody. Už jsem nevěděl, co dělat, tak jsem jí napsal básničky. A použili jsme je i letos,“ vysvětloval Jelínek.

Udělej dřípek, ať vypadáš jako skřítek

Olympijská vítězka ze Soči přiznala, že letos se v USA cítila dobře a v pohodě od začátku, i básničky jí ale zvedly náladu.

„Jsou to zveršované moje pohyby, jak se mám chovat v trati,“ vysvětlovala Samková, která si tak mohla například rýmovat, jak správně najíždět do klopených zatáček.

Snowboardcrossařka Eva Samková.
EVA SAMKOVÁ V DALŠÍM DÍLE SVÉHO SERIÁLU.

„Udělej před ní dřípek, ať vypadáš jako skřítek. Pak přes bouli se vytáhni, své nožky při tom natáhni,“ recitovala Samková, která dostala rady i do dalších částí trati.

„Bouli sešlápni později, ať máme nějakou naději. To samé frkni na dalších, ať můžeme slavit ve verších,“ pokračovala dvaadvacetiletá snowboardistka.

Při jízdě si opakuju, už abych byla dole

I verše jí mají pomoct zlepšit své jízdy, hlavně častou jízdu vestoje.

„Při jízdě si na verše člověk nevzpomene. Pořád si ale opakuju, abych byla dole. Je to zlozvyk, se kterým bojuju. Jednou to udělám a pak jsem čtyřikrát zase narovnaná,“ přiznala Samková.

Věří ale, že zlepšení přijde. „Poslední věci jsou nejtěžší. Když se správná motorika vyřeší a zažije, tak budeme o krok výše. Je to drobnost, ale může pomoct,“ dodala Samková.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Advantage Consulting, s.r.o.
ODBORNÝ OPERÁTOR VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 34 000 - 38 000 Kč