Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Samková dojela ve Světovém poháru na budoucí olympijské trati v Koreji třetí

Sport

  8:30
POKWANG - Třetí místo obsadila Eva Samková v závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v korejském Pokwangu. Na trati, na níž bude za dva roky obhajovat olympijské zlato ze Soči, nestačila ve finále na Francouzku Chloé Trespeuchovou a Italku Michelu Moioliovou.

Eva Samková při olympijském závodě. foto: Reuters

Samková přidala ke knírku strniště. ‚Pořád musím vymýšlet něco nového‘

V průběžném pořadí Světového poháru zůstala Samková druhá. Do čela se posunula Moioliová, na kterou česká snowboardistka ztrácí dva závody před koncem seriálu pouze 40 bodů.

Samková navázala třetím místem na týden staré prvenství v ruském Sunny Valley. Na stupně vítězů se v této sezoně prosadila potřetí, předtím triumfovala také v lednu v německém Feldbergu.

Do závodu v Pokwangu, kde byla kvůli větru zrušena těsně před koncem páteční kvalifikace, vstoupila dvaadvacetiletá rodačka z Vrchlabí vítězstvím v úvodní čtvrtfinálové jízdě.

‚Teď si musím dva nebo tři dny odpočinout‘

V semifinále dojela druhá za americkou hvězdou Lindsey Jacobellisovou, s níž těsně prohrála souboj o prvenství na lednových X-Games v Aspenu. Ve finále Samková desetinásobné vítězce X-Games porážku oplatila a odsunula ji na čtvrté místo.

„Nakonec docela dobrý, protože jsem měla špatný starty. Na tréninku se mi jeden povedl, ale pak jsem už nedokázala udělat to samé při závodu. Při první jízdě na startu jsem málem spadla a musela jsem to dohánět v prostřední části, která mi šla a bavila mě,“ uvedla na facebooku Samková.

Samkovou motivovala infantilní báseň. ‚Přes bouli se vytáhni, své nožky natáhni‘

Do finále odstartovala jako druhá, ale po nepovedeném skoku v první třetině trati se propadla na páté místo a musela se propracovávat kupředu. Podařilo se jí dostat na třetí místo, o které ale musela až do cílové čáry bojovat s Jacobelisovou.

„Můžu být ráda za třetí místo. Je to cennější, než když jedu od začátku do cíle první. Zůstala jsem v kontaktu s čelem, bylo to super, naučila jsem se zase trochu předjíždět,“ uvedla Samková.

„Jsem nadšená a také dost unavená. Když jsem dojela do cíle, tak mě strašně bolely nohy a klepaly se mi. Takže teď si musím dva nebo tři dny odpočinout,“ plánovala.

Třetí místo má obrovskou cenu

Kouč Marek Jelínek byl podobného názoru. „Třetí místo má obrovskou cenu, byl to jeden z nejtěžších závodů. Jsme rádi, že zůstala na celkovém druhém místě a je stále šance na vítězství. Bylo vidět, že je unavená. V Praze máme jen jeden den a hned jedeme na další závod,“ doplnil kouč.

Dosud vedoucí žena Světového poháru Francouzka Nelly Moenneová-Loccozová v Koreji nestartovala a v celkovém hodnocení klesla na čtvrtou příčku. Seriál pokračuje o příštím víkendu dvěma závody ve švýcarském Veysonnaz.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!