Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Samoa šesti pětkami deklasovala na MS Rusko a dostala se do čela tabulky před Irsko

Ragbista Samoy Tusi Pisi spolu se svým synem zdraví fanoušky. foto: Reuters

kumagaja - Ragbisté Samoy ve svém úvodním duelu na mistrovství světa v Japonsku porazili ve skupině A Rusko 34:9, přestože po první půli prohrávali 5:6.
  14:25aktualizováno  15:41

O výhře favorizovaného týmu z Oceánie rozhodly tři rychlé pětky v úvodu druhého poločasu. Rusko, které v úvodním utkání šampionátu nestačilo na domácí tým, si připsalo druhou prohru.

Rusové díky dvěma úspěšným trestným kopům Jurije Kušnarjova dlouho živili šanci na historické vítězství na MS, ale po změně stran Samoa zabrala a k jediné pětce z první půle přidala dalších pět.

Díky tomu si do tabulky připsala bonusový bod. Alapati Leiua zaznamenal 163 metrů, což je dosavadní maximum letošního šampionátu.